Skocz do zawartości

[tuning] Przeróbka grilla ala plaster miodu Ibiza/Cordoba 6L


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że poszukiwałem w necie różnych rodzajów grilla do Ibizy 6L i nic ciekawego nie znalazłem po za produktem FK bez logo Seata -pozostaje "zrób to sam". Zapewne wielu posiadaczy Ibizy i Cordoby 6L ma chęć co nie co pozmieniać w swoich autkach dziele się z wami delikatną zmianą mojego grilla. Dla odświeżenia przodu zrobiłem wkładkę plastra miodu za oryginalnym grillem.

 

Jako że w akcesoriach dla nowego Leona jest coś takiego bardzo mi sie spodobało, niestety dla Ibizy nic takiego nie przewidziano, postanowiłem sam to zrobić.

 

 

 

Demontaż grilla jest bardzo prosty:

 

* wyciągamy dwa górne czarne kołeczki do góry ,które go mocują

* "delikatnie" ale stanowczo pociągamy za górna część grilla do siebie

* wysuwamy dolną

01_148.jpg

 

 

Nabyłem potrzebną mi w okazyjnej cenie lekko uszkodzoną maskownicę zderzaka od nowego Toledo/Altei.

02_149.jpg

 

 

Zanim zaczniemy wycinać formę z atrapy Toledo zróbmy sobie z tektury kontur całego wnętrza naszego grilla dla ułatwienia cięcia wkładki (czarna linia na tekturze to podział na część widoczną {szczeble grilla} dolna i górna -zasłonięta). Odcinamy z atrapy Toledo oblamówkę i zostawiamy tylko "plaster".

03_159.jpg

 

 

Po wycięciu dopasować aby wszystko przylegało do siebie (obwód grilla z robioną wkładką – za szczebelkami), przymocować do grilla za pomocą drutów lub sznurka dla usztywnienia, a następnie połączyć jedno z drugim np. za pomocą kleju do szyb.

04_142.jpg

 

 

Kleimy w miejscu niewidocznym z zewnątrz czyli za osłonką – górna część grilla i w dwóch miejscach na dole – delikatnie.

 

Zostawić aż podeschnie klej i grill na miejsce.

05_132.jpg

 

 

Autor: dominik

 

Źródło: http://klubseata.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania