Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki pokrywy zaworów Vectra B X20XEV


Gość automux

Rekomendowane odpowiedzi

Cieknie olej po bloku lub do gniazd świec to problemem może być uszczelka pokrywy zaworów.

1. Odkręcamy 2 śrubki na imbus aby zdjąć osłonę przewodów zapłonowych:

bb72da6763daa9efmed.jpg

 

2. Następnie odkręcamy zaznaczone śruby pokrywy zaworów i filtr odmy silnika:

6035900cd69f8404med.jpg

Filtr odmy zalałem w środku sprayem do czyszczenia przepustnic i ładnie siateczkę wymyło:

1b1b6ad3aac5dc9amed.jpg

 

3. Uszczelka jest osadzona w rowku pokrywy więc ją usuwamy.

 

8fbaa865f74f1399med.jpg

 

4. U mnie było pełno oleju w gniazdach świec więc wybrałem go strzykawką i wydmuchałem po czym odkręciłem świece zapłonowe.

e391967195b6f52fmed.jpg

 

5. Uszczelka po wyjęciu wygląda tak

e8ca3afd00cdd6ecmed.jpg

 

Następnie czyścimy z oleju i resztek silikonu oraz odtłuszczamy miejsce przylegania do głowicy silnika i wkładamy nową uszczelkę w pokrywę.

 

6. Świece po wymontowaniu wyglądały tak (oczywiście wytarłem je z oleju), elektrody ładnie opalone więc powędrowały te same do silnika.

e7a10d6774750312med.jpg

 

7. Przy okazji sprawdziłem ciśnienie w cylindrach i wyszło 13 i 14 bar :

99edd4310f1b88dcmed.jpg

 

następne pomiary robiłem przy założonej pokrywie bo strasznie chlapało podczas kręcenia rozrusznikiem:

4d9c224179eeea45med.jpg

 

c06f707ca9b5580emed.jpg

 

8. Smarujemy silikonem temperaturowym i zakładamy pokrywę z nową uszczelką i skręcamy wszystko w odwrotnej kolejności dokręcając pokrywę od środka do zewnątrz, wkręcamy świece, przewody zapłonowe i odmy.

32c2e113eb921b66med.jpg

 

9. Zakładamy osłonę przewodów zapłonowych i odpalamy auto.

 

Miłej pracy

Wszystkie zdjęcia i tekst są mojego autorstwa.

 

automux

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania