Skocz do zawartości

Fiat Punto s samoczynne zwiększanie obrotów silnika na luzie


Gość leaderotbh

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leaderotbh

Samochód niedawno zaczął pracować głośniej stojąc w miejscu na luzie, przy odpalonym silniku. Po przyspieszeniu silnik pracował normalnie, cicho. Teraz od razu po odpaleniu silnika obroty rosną samoczynnie jak by ktoś naciskał i zwalniał kilkakrotnie pedał gazu, silnik pracuje również głośniej niż zazwyczaj. Nie wiem w czym może tkwić problem. Również od jakiegoś czasu podłoga pod siedzeniem kierowcy jest wilgotna od oleju, również dwie krople oleju na chodniku pod silnikiem po staniu w miejscu dwa dni. Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radovanovic1

Moja dziewczyna ma takie samo punto jak Ty i powiem Ci, ze ma ten sam problem. Na postoju lub na biegu jalowym obroty faluja a po jakims czasie wchodza na wysokie i auto wyje. Dopieor jak przygazujesz to zaczynaja od nowa falowac.

I nie wiem od czego to jest. Zalozony jest nowy silniczek krokowy. Raz spadl węzyk taki mały osrednicy wew. ok. 1cm (od podcisnienia chyba był, ale moge sie mylic) no i przestalo falowac na jakis czas, a potem znowu i tak w koło. Szkoda mi kasy zeby tam łądowac itp wiec jezdze tak jak jest. :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wywala Ci żadnego błędu ??? Na początek należałoby podłączyć pod kompa i sprawdzić czy nie ma jakiś błędów. Przyczyn może być wiele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w twoim Punto jest już możliwość diagnozy kompem, chyba, że się mylę. Zapytam inaczej czy po odpaleniu auta świeci się jakaś kontrolka na zestawi wskaźników?? tzn taka która nie powinna się normalnie świecić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leaderotbh

Niestety nie wiem czy jest możliwość diagnozy komputerem, ale na pewno sam jej nie wykonam. Po odpaleniu auta żadna kontrolka, która nie powinna, się nie pali .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest możliwość podłączenia komputera w tym aucie, i ja bym od tego zaczął koszt nie jest duży. Za wolne obroty jest odpowiedzialny silniczek krokowy często bywa tak, że jak jest zabrudzony/uszkodzony to obroty falują albo ich nie ma. Oprócz tego może to być wina czujnika temp \, który daje sygnał do ECU, warto tez zdjąć całą przepustnicę z krokowym ( bo zakładam, że nie ma tak gaźnika tylko jest wtrysk jednopunktowy ) i przeczyścić ją, sprawdzić wszystkie połączenia tzn wężyki od podciśnienia, paliwa itp, sprawdzić czy dolot jest szczelny. To, że chodzi głośniej niż zawsze to może masz nieszczelny wydech zwyczajnie ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania