Skocz do zawartości

VW Golf 3 dym z okolic silnika


Gość przemo889

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu powiem, że jestem laikiem jeśli chodzi o kwestie techniczne samochodu i cały czas się ucze. Otóż byłem ostatnio na wakacjach i nie miałem możliwości jechać samochodem. No więc autko stało na parkingu przez ok.3tyg. Oczywiście po takim czasie rozładował się aku po całkowitym naładowaniu montuje spowrotem odpalam i niby wszystko działa ale po ok.minucie jak silnik nabrał już jakąś temperature z silnika czy jego okolic(tylna prawa część silnika) zaczął unosić się śmierdzący dym(ek). Próbowałem zlokalizować to miejśce ale z marnym skutkiem. Sprawdzałem poziom płynów i oleju i niby wszystko w normie, filtr powietrza czysty,wtryski chłodnicy na drodze zbiornik-silnik i silnik-zbiornik ciepłe więc obieg jest. Z wydechu wychodzi biały dym, a nie żaden niebieski czy czarny jak to co niektórzy na forach pisali. Silnik pracuje w miare normalnie, tzn. podczas postoju słychać jakby sie co jakiś czas dusił. Podczas ruszania ma troszke mało mocy ale w tych modelach ponoć już tak jest. Jak myślicie czego to może być wina? coś z silnikiem? cewka? świece? sonda lambda? Już sam nie wiem. Od czego najlepiej zacząć. Prosiłbym w miare możliwości miejsca w których dana część się znajduje po jak móiłem jestem troszke zielony jeszcze w tych kwestiach. Z góry dziękuje i Pozdrawiam :)

 

P.S. - moje autko to VW Golf III, 1.8 CL, 92r., wersja 3-drzwiowa, przebieg ok.190 tys. km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z wydechu jest biały dym, a silnik nie ma mocy to obstawiam na mokry filtr powietrza lub wodę gdzieś w układzie spalania ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
   

Troche pluł wodą ale tylko z początku

 

Normalne

 

Nie pokoi mnie bardziej ten śmierdzący dym z silnika. Co to może być?

 

Wróżek tutaj nie ma. Może sie topić instalacja silnika i dymi. Może pusciła odma i opary olejowe sie wydostają, moze pękł jakiś króciec i dymek jest z układu chłodzenia....

 

Sprecyzuj dokładnie. Kolor dymu, zapach? słodki, gryzący? i najlepiej zdjecie z zaznaczonym miejscem skąd to sie wydostaje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   

Troche pluł wodą ale tylko z początku

 

Normalne

 

Nie pokoi mnie bardziej ten śmierdzący dym z silnika. Co to może być?

 

Wróżek tutaj nie ma. Może sie topić instalacja silnika i dymi. Może pusciła odma i opary olejowe sie wydostają, moze pękł jakiś króciec i dymek jest z układu chłodzenia....

 

Sprecyzuj dokładnie. Kolor dymu, zapach? słodki, gryzący? i najlepiej zdjecie z zaznaczonym miejscem skąd to sie wydostaje

 

 

 

Kolor dymu jasny( biały albo bardzo jasno-szary). Zapach taki jakby coś się paliło bądź nawet topiło(np.guma) nie jest to napewno zapach słodki. A wydostaje się w zaznaczonym miejscu na zdjęciu. Z tym, że nie wiem czy to z silnika czy np pod silnikiem bo jakoś tego dostrzec nie mogłem.

 

ZDJĘCIE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Kolektor wydechowy jest z tyłu silnika. Stał 3tyg i może złapał troche wilgoci która teraz musi odparować i odparowuje w postaci takiego dymu.

 

To sie zdarzyło raz czy ciągle tak jest? Po dłuższym dogrzaniu silnika powinno zniknąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor wydechowy jest z tyłu silnika. Stał 3tyg i może złapał troche wilgoci która teraz musi odparować i odparowuje w postaci takiego dymu.

 

To sie zdarzyło raz czy ciągle tak jest? Po dłuższym dogrzaniu silnika powinno zniknąć

 

 

Chyba teraz dopiero bo wcześniej tego nie zauważyłem. Ale jeśli chodzi o wilgoć to ten dym może tak śmierdzieć jakby coś się palilło. Czy może być coś np. z gaźnikiem(może być np. zapchany)???? W sumie znajomy dzisiaj sprawdzał i mówił że może być albo gaźnik albo coś miedzy silnikiem a kolektorem bo ponoć stamtąd się ten dym prawdopodobnie ulatnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
coś miedzy silnikiem a kolektorem bo ponoć stamtąd się ten dym prawdopodobnie ulatnia.

 

Miedzy kolektorem a głowicą jest uszczelna, mogło szlak trafic. Na zapchanym gaźniku gasnąłby albo wogóle nie odpalał (zdejmij górna obudowe i zobacz)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania