Skocz do zawartości

Opel astra 1993r problem z bezpiecznikami od gazu


Gość hardcore1994x

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hardcore1994x

Mam opla astra 1.6 benz.+LPG ,ale ten stary typ ,(nie sekwencja) ,przy bezpieczniku do cewki (pod maską)mam bezpiecznik 10 A ,a w samej w skrzynce bezpieczników pod kierownicą mam na polu "16" bezpiecznik założony 25 A ... i problem w tym że ten bezpiecznik mi topi , a te druty zostają w środku ...i próbowałem różne bezpieczniki dawać w to miejsce ale nic nie pomaga i proszę o pomoc ... dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
przy bezpieczniku do cewki (pod maską)mam bezpiecznik 10 A ,a w samej w skrzynce bezpieczników pod kierownicą mam na polu "16" bezpiecznik założony 25 A

 

Nie rozumiem zabardzo jakie to ma znaczenie. wg moich danych bezpiecznik nr 16 (prawidłowa wartosc 30A) odpowiada za dmuchawe. Dmuchawa działa na wszystkich obrotach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hardcore1994x

może i dmuchawa ale ,tam jest dopięty jeszcze jeden przewód przez gazownika ... i czasem topi bezpiecznik szybciej czasem wolniej ,ale topi tworzywo ,nie pali przewodnika ...

 

[ Dodano: 2013-08-09, 19:23 ]

jeśli chodzi o ten bezpiecznik pod maską to miałem tam 20A ,i koleś mi kazał dać mniejszy ... i myślałem że ma to coś wspólnego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Skoro topi plastik to sie grzeje, niewłaściwy styk = duzy opór = temperatura. Bezpiecznik musi ciasno wejsc miedzy obie blaszki po kazdej stronie.

 

,tam jest dopięty jeszcze jeden przewód przez gazownika

 

To juz nalepiej z gazownikiem uzgodnij co tam podpiął i po co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hardcore1994x

problem jest taki że jak jest ta skrzynka bezpieczników , to już nie ma gdzie tego bezpiecznika gdzie włozyć ,bo z tej temperatury gniazdo całe wypaliło i się nie da już włożyć bezpiecznika ,no to wyciołem te kable i kupiłem gniazdo ,i zamontowałem i to samo się dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Nie wiadomo co gazownik tak podłączył i czy dobrze. Najlepiej będzie go odwiedzić i niech poprawi co spaprał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania