Skocz do zawartości

opel astra 1.7 td isuzu gaśnie po wypuszczeniu na luz


Gość isuzu 1.7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość isuzu 1.7

Bardzo proszę o pomoc. Nie wiem co może być przyczyną tego, że gdy sobie jadę i mocniej mu dam po garach a potem dam na luz to auto gaśnie. Jak odpalam ponownie to pali za pierwszym razem i to bez problemu. Filtr paliwa był nie dawno wymieniany, lecz ostatnio zauważyłem że jest w nim niski poziom ropy, ale nie sądzę że może ropa sie cofać do zbiornika paliwa ponieważ pomiędzy filtrem a zbiornikiem mam założony zawór zwrotny. Mechanik u którego byłem z tym problemem coś tam pogrzebał, auto chwilę zachowywało się ok. a potem wróciło do poprzedniego stanu. Podejrzewam pompę wtryskową , ale sam jej koszt mnie przeraża. Czy może być jeszcze jakaś inna przyczyna niż pompa wtryskowa? a i jeszcze jedno, auto jak dłużej postoi a jest niska temperatura nie koniecznie zero stopni to ciężko odpala, a jak już odpali to nierówno pracuje silnik , wrażenie takie jakby nie dostawał ropy na wszystkie wtryski, ale to jest tylko do momentu aż nim nie przygazuje, no i strasznie kopci, a później jest ok. Jak silnik zagrzany to nawet na dużych mrozach pali za pierwszym razem, ale jak stoi trochę dłużej to lepiej już do niego nie podchodzić bo i tak nie odpali, chyba że mam drugi akumlator w zapasie.

To że gaśnie mi jak wypuszczę po przygazowaniu auto na luz dzieje mi się już tak od miesiąca, powoli już się do tego przyzwyczajam, tylko jazda w mieście jest uciażliwa. No i mam jeszcze jeden objaw, wskaźnik poziomu paliwa na desce rozdzielczej po zatankowaniu ciągle zawyża mi stan faktyczny, ale to już mi się dzieje tak od roku.

Bardzo proszę o jakieś pomysły, co może być przyczyną tych wszystkich objawów w moim aucie OPEL ASTRA 1.7 TD ISUZU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania