Skocz do zawartości

Golf III gaśnie podczas jazdy


Gość Damian927

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian927

Witam

Już od tygodnia mam problem z autem Golf III 1.4 ABD gaśnie podczas jazdy na odcinku 20km potrafi zgasnąć nawet 3 razy.

Potem jest problem z odpaleniem czasami odpala od razu a innym razem po 2-3 minutach.

Jak problemy się zaczęły to szarpał co jakiś czas a teraz już tylko gaśnie obroty spadają do zera kontrolki się zapalają.

Dziś gdy zatankowałem samochód nie chciał mi odpalić męczyłem się z nim 20minut

Dwa razy zdarzyło mi się że samochód zgasł a potem sam silnik odpalił.

3tygodnie temu wymieniłem:

-świece

-kopułkę

-palec

-przewody

-czujnik temperatury cieczy wcześniej miałem żółty a teraz mechanik założył mi niebieski ma to znaczenie ?

Te wszystkie wymiany były spowodowane tym że auto nie chciało mi palić na zimnym.

 

Proszę o pomoc co może być nie tak z moim golfem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek3710

Witam.Miałem kiedyś golfa ale 1.6 i miałem ten sam problem.Nie męczyłem się sam tylko odstawiłem go do elektryka.Okazało się że alarm rozłączał zapłon,podobno to często się zdarza.Ale możesz jeszcze sprawdzić pompę paliwa,czujnik halla.Jak ci zgaśnie to sprawdż czy dostaje paliwa i czy ma iskrę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian927

Pompa na 99% sprawna przypuszczam że to czujnika halla ale trochę nie chce inwestować 160zł w ciemno.

 

Mam pytanko czy jak to się nie dzieje zawsze np dziś zgasł pod sklepem a innym razem jak jechałem 90 km/h a wczoraj spadły obroty na zero za sekundę potem zaczeły skakać jak szalone przez 5 sekund a potem było ok a jeszcze innym razem pojechałem i wróciłem z pracy i było wszystko ok to czy elektryk znajdzie przyczynę moich problemów ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek3710

Jak jest dobry elektryk lub elektronik to na pewno znajdzie. Podłączy pod kompa i może coś mu wyjdzie.A ja mam cały aparat z czujnikiem hala do golfa 3 1.6 z 1994rok mi się już nie przyda mogę ci go wysłać gratis ja mieszkam w poznaniu :-> .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy że gasł co jakiś czas a czasami nie chciał odpalić, aż pewnego dnia wogóle nie odpalił. Problem tkwił w uszkodzonej cewce zapłonowej. Sprawdź cewkę. Najlepiej ją sprawdź tj. pisał slawek3710. Jak nie będzie chciał odpalić to sprawdzić czy jest iskra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. mam problem co to może być? rozrusznik kręci ale auto nie chce odpalić, kontrolki się świecą a obroty wariują. Czasem auto odpala bez zarzutu jednakże w drodze gaśnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto by sprawdzić w momencie kiedy auto nie chcę odpalić, czy jest wgl iskra i czy dochodzi paliwo. Przyczyn może być wiele, ale ja od tego bym zaczął. Powiedz jeszcze, czy jak auto odpali to dopóki nie zgaśnie jedzie normalnie ma moc i wgl??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania