Skocz do zawartości

Strzela sobie czasem//?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dobry wieczór,silnik strzela mi w filtr coraz częściej,oczywiście zaczynam od układu zapłonowego i pytanko bo nigdzie nie znalazłem- świeca zapłonowa na 4cyl. jest koloru jasno fioletowego (jak kwiatek na łące) reszta ładne jasno brązowe,wcześniej był zalane olejem ale wymieniłem uszczelkę pod.pokrywą zaworów i zastanawia mnie ta świeca,obroty ustawione elegancko cyka i zchodzi z obrotów,świece założyłem stare i przewody by wykluczyć obecne,świece ustawiłem na 0,9mm lewego powietrza chyba nie bierze (nie szarpie)na wolnych obrotach,krokowce wyczyszczone zaprogramowane,błędów nie pokazuje,strzelanie następuje jak go przegonie na 4tys.obrotów w czasie jazdy i gdy jadę bardzo wolno na 4 lub 5-tym biegu i daję mocno w (pedał),gazu nie czuć w komorze silnika ale ta świeca mi coś mówi a ja nie wiem co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie jeździłem wczoraj,dziś jadę zmienić filterek lpg,a świece i przewody wn są stare-wcześniej je wymieniałem bo miał check ale wina cewki była więc zakładam ,że są sprawne-wieczorem tylko odpaliłem na chwilkę trochę zatrząsł na pb na pare sekund i było dobrze na lpg też obroty ładne(świece leżały w bagażniku 2 latka-wypaliłem je na palniku 1 min.)pojeżdżę i zobaczę pierwszą z 4cyl. i resztę

 

[ Dodano: 2013-07-10, 22:32 ]

niestety znowu szczela w filtr zwłaszcza przy przyspieszaniu nagłym,przewody wn sprawdzone przebicia nie mają,czy to może być lewe powietrze :?:

 

[ Dodano: 2013-07-18, 23:22 ]

witam-gazownik ustawił już nie strzela,ogólnie miał za bogatą mieszankę na wolnych obr. na lpg-problem jest taki,że po odpaleniu jadę 500-700m i zaczyna szarpać i brak mu mocy chodzi jakby na 3 garach ewidętnie gubi iskre,potem 500-700m i jest dobrze resztę dnia bez problemu,po nocy znów ten problem;przewody nowe świece też,została cewka ale jak ma zwarcie to by chodziła na zimnym a na ciepłym nie,błędu cewki nie wyświetla a tu do 30-40stopni żle a od 60-70stopni dobrze,może jakiś czujnik,spróbuje podmienić cewkę-poratujcie- a jak nie to wywalę głowice i zrobię sobie niepotrzebnie finansowe kuku :-? a przecież oba krokowce dobre,sonda dobrze pracuje,wolne obroty i na zimnym i rozgrzanym dobre,obroty rozkręca ładnie i szybko zchodzą,lewego pow.raczej nie bo reszta dnia o.k.,gdzie szukać :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania