Skocz do zawartości

[tuning] Zabudowa bagaznika (gaz) Volskwagen Golf III


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie ze -Stachem- skończyliśmy moja zabudowę bagażnika. Poniżej postaram się opisać jak wykonać taka zabudowę.

 

Co nam będzie potrzebne:

 

* sklejka 8mm

* Płyta plisniowa 5mm

* Trochę meblówki pociętej na pasy o wysokości 6,5 cm (uwarunkowane wysokością wzmacniacza)

* Paczka śrub do drewna 3cm i 1,2cm

* Klej do drewna

* Butapren

* Penzel

* Wkrętarka

* Okładzina dywanowa (mi zostało trochę po oklejaniu sprzętu estradowego)

* Taker

* Dużo zszywek:)

* Malatok (młotek)

* Wyrzynarka

* Miarka

* Folia pod panele

* Styropian

* Kawałek materiału lub paska parcianego

* Mazak, marker lub inne ustrojstwo do pisania;)

* Przydałby się jeszcze jakiś golf 3 najlepiej z gazem

 

 

Jak już mamy wszystko możemy przystąpić do pracy. Na początku trzeba wywalić wszystko z bagażnika łącznie z wykładziną. Następnie musimy wziąć wymiar bagażnika. Ja miałem ułatwione zadanie bo niejaki -STACH- dostali wyciętą płytę pod wymiar ze swoim nowo sprowadzonym goferem...wiec pozostało tylko przerysować...ale jeżeli ktoś nie ma pod ręką naszego forumowego kolegi to może wykorzystać to podklejenie wykładziny (ono jest mniej więcej w kształcie jaki nas interesuje). Jak już odrysowaliśmy. Musimy wyciąć otwór na butle. Możemy do tego posłużyć się szablonem zrobionym z papieru. Po wycięciu przymierzamy jeżeli to konieczne dokonujemy poprawek. Następnie kleimy i dokręcamy wcześniej docięte listwy tak jak na zdjeciu (możemy zrobić to w bardziej dokładny sposób. Ja po małym namyśle uznałem ze nie będę sobie utrudniał życia bo na miejscu aż tak mi nie zależy wiec zrobiłem to nieco ordynarnie.

1_184.jpg

Jeżeli to już zrobiliśmy to teraz możemy przystąpić do odrysowania tego samego kształtu (z zapasem 1 cm z każdej strony) na sklejce przy pompce i trójkącie możemy zrobić takie skrzydełka żeby ładnie wlazły ta gdzie jest pompka od centrala oraz adekwatnie z 2 strony.

2_178.jpg

Po wycięciu robimy przymiarkę i wprowadzamy ewentualne poprawki, następnie wycinamy otwór na kolo zapasowe. Potem robimy otwory w sklejce (tu już można zastosować dowolne kształty i rozmieszczenie byle żeby nie zrobić sera szwajcarskiego;))Ja zrobiłem 3 jeden doży i dwa mniejsze.

3_170.jpg

Jeżeli wszystko pasuje to tniemy kawałki sklejki na prostokąty i przykręcamy je tak jak na foto. Oczywiście ich i ilość i rozmieszczenie jest dowolna:). Chodzi tylko o to żeby pokrywa maila się na czym trzymać.

4_164.jpg

Teraz możemy przystąpić do obklejania...

5_141.jpg

Możemy zakupić np. w Castoramie takie uchwyty do rurek miedzianych (pakowane są po 4 sztuki) koszt ok 5zl które posłużą nam do przymocowania kabli zasilania. Miejsce montazu: dowolne. Widać je na drugiej fotce a niżej są już z założonymi kablami.

6_98.jpg

Skręcamy skrzynkę. Przed sklejeniem warto podkleić ja folia pod panele i podłożyć styropian lub złożona folie w dołkach. Zapobiegnie to skrzypieniu i pukaniu zabudowy o karoserie auta.

7_96.jpg

Skręcamy wszystko, podłączamy i cieszymy się nowym bagażniczkiem:). Ja tymczasowo takerem przyczepiłem sobie kawałki pliski żeby larwo można było otwierać. Na dniach zamienię to na jakiś pasek parciany.

 

Efekt kocowy:

8_92.jpg

9_83.jpg

10_140.jpg

11_120.jpg

 

 

Autor: Mavrick

Źródło: http://forum.vwgolf.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania