Skocz do zawartości

[nadwozie]Demontaż klamki drzwi, wkładki klamki Civic V gen


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

1. Demontujemy boczek drzwi.

 

Klamka znajduje sie w lewej komorze nad cięgnami klamki. Demontujemy boczek oraz odczepiamy cięgna połączone z zamkiem drzwi na zamku, na klamce zostają.

01_135.jpg

 

 

2. Odkręcamy klamkę od wewnątrz.

 

Zamocowana jest ona na dwóch śrubach na klucz 10 - przyda sie tutaj nasadka, ponieważ płaskim kluczem źle jest tam dojść.

02_136.jpg

 

 

3. Odczepiamy sprężyny mocujące zamek (bębenek).

 

W celu wymontowania samego bębenka nie trzeba demontować całej klamki.

 

Dźwignię demontujemy wkładając plaski wkrętak w niepełna podkładkę i przekręcamy go trzymając palcami aby nie wyskoczyła bo łatwo ja zgubić. Po tym zabiegu można ściągnąć białą dźwignię łączącą poprzez cięgno wkładkę zamka z zamkiem.

 

Demontaż samej wkładki odbywa sie przez wyciągniecie sprężyny w kierunku dołu drzwi wkładając mały wkrętak w miejsce wskazane na ZIELONO. Wówczas cala wkładka wyjdzie do środka drzwi.

 

Warto ja wyczyścić, przedmuchać, wymoczyć w denaturacie lub benzynie ekstrakcyjnej traktując ja pędzelkiem w tym samym czasie a potem porządnie nasmarować i powkładać kilkanaście razy kluczyk. Tak zakonserwowana wkładka nie przymarznie przynajmniej przez 2 sezony.

03_146.jpg

 

 

Autor: dagg3r

 

Źródło: http://fotoporadnik.prv.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania