Skocz do zawartości

Passat B5 - falujące obroty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykam się już od roku z problemem falujących obrotów. Jednak w celu obycia z moim problemem pozwolę sobie na krótkie opowiadanie:

 

Zacznę od tego, że autko zakupiłem z silnikiem 1.6 (1998), jednak z racji że silnik ten mi pewnego dnia padł podjąłem się reanimacji auta i w tym celu dokonałem "swapa" na 2.0 20v (2004).

 

Silnik ten pochodzi od Passata B5 lecz po liftingu, który różni się sposobem kontrolowania silnika (np. w starszych modelach przepustnica jest na linkę, a w tych po lifcie już elektryczna)

 

Jednak wymianie uległ sam silnik, bez wymiany elektroniki.

 

Mój problem polega na tym, że na biegu jałowym, gdy silnik się rozgrzeje obroty falują 1400 - 1600 RPM i stopniowo opadają do 1000 RPM - tutaj znowu falują i z czasem wracają na 800 - czyli chyba tak jak powinno być. W dodatku, gdy auto postoi (np. 24h) i go odpalę obroty wskakują na 1000 - 1100 RPM i po ok. minucie powracają do normalności.

 

Zauważyłem również, że tylko podczas falowania obrotów, gdy zdejmę nogę z gazu jest takie szarpnięcie.

 

Zabiegi jakie wykonałem:

- wymienione świece

- nowy przepływomierz

- oczyszczona przepustnica i dokonana adaptacja

- wymieniona sonda Lambda

 

Podłączyłem również auto pod komputer, który pokazał takie błędy:

 

533 - Idle Speed Regulation

19-10 Lower Limit - Intermittent

 

537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation

19-10 Lower Limit - Intermittent

 

Prosiłbym o waszą opinię co o tym problemie sądzicie. Co jeszcze może być przyczyną falowania?

 

I czy komputer oraz przepustnica na linkę od 1.6 może mieć na to wpływ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
I czy komputer oraz przepustnica na linkę od 1.6 może mieć na to wpływ?

 

Gdyby komputer od 1,6 adaptowalby sie do 2.0 to mielibysmy cud. Wszystkie parametry sa zawyżone i to nie bedzie dobrze dzialac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komputer od 1,6 adaptowalby sie do 2.0 to mielibysmy cud. Wszystkie parametry sa zawyżone i to nie bedzie dobrze dzialac.

 

Dzięki kolego za podpowiedź. Będę musiał się po prostu zająć elektroniką jednak bo to nie ma inaczej sensu :-? .

 

Dzięki za wypowiedź i pozdrawiam ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania