Skocz do zawartości

Jaka jest ilość zasysanego powietrza przez silnik


Gość slawek7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawek7

Miało by to sens, bo popatrz, że podają 6kg/h na jeden litr pojemności. U Ciebie chyba są dwa litry (jak opis jest OK).

Ale czy jest to liniowo zależne od prędkości obrotowej. Czy dla 6tyś obr po prostu można to pomnożyć razy 6 (zakładając 1tyś na jałowym)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mam dwa litry i wedle komputera niestety nie rośnie tak dokońca liniowo... po pracy zapisze Ci kilka wyników przy różnych prędkościach obrotowych co bys miał jakieś porównanie :) ... ale z tego co mi sie przypomina to mam 1.1 przy ok 850obr/min... a potem coś kolo 2 przy 1500obr/min ....bierz też poprawkę, bo litr benzyny nie waży równo jednego kilograma. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux

Masz fotę z przebiegu zapisu z auta na wolnych zaznaczyłem kreską niebieską pionową bieg jałowy i zobacz ile gram/ sek idzie powietrza a po prawej zieloną na skraju masz dane przy 2600obr/min podczas jazdy.

Kurde lupę trzeba :lol:

d189fa678b8b7228med.jpg

więc napiszę na wolnych idzie 4 g/s a na wysokich 87 g/s przy prędkości 50km/h. :mrgreen:

 

Nie mam teraz czasu ale jak trzeba będzie to większe zdjęcie wsadzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek7

Wychodzi na to że osiągniecie 110 kg/h dla silnika 1,0 pojemności to raczej sprawa mało możliwa. W kilogramach na godzinę dlatego że przepływomierz ma taka skalę.

A drugiej strony skoro Tobie idzie 4g/s a moje wskazania komputera podają 8kg/h (teoretycznie 6, ale nie wnikam dlaczego tak jest) to wychodzi prawie 133g/s przy silniku 1,0. Cos tu zupełnie nie gra.

Jeśli coś źle patrzę to poprawcie, proszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux
Gość slawek7

Wiem że usłyszę psioczenie ale jeszcze podążę temat.

 

Otóż wczoraj trochę pomiarów, a raczej odczytów zrobiłem i wyszło mi coś czego za bardzo wyjaśnić nie mogę tak na pierwszy rzut oka

 

Silnik 1,0

Obroty 1000 przepływ 10kg/h

obroty 2500 17kg/h

obroty 3000 20kg/h

 

1. nie zgadza się 6kg/h dla litra pojemności deklarowane w sieci

2. brak jakieś liniowości przepływu od obrotów.

3. czy to w ogóle prawidłowe wyniki?

 

Jak sprawdzić przepływomierz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 2000obr/min... pokazuje 2.0l/h ...

To by teoretycznie dawało - 2*0.73=1.46kg

Czyli 14,7*1,46= 21,46kg powietrza przy 2000obr/min

 

U Ciebie przy 2500obr/min.... wychodzi ok 17kg... czyli przy 2000obr/min będziesz miał ok 10kg... (przy litrze pojemności) - to by się zgadzało... u mnie są 2 litry i odpowiednio ok 21kg powietrza :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania