Skocz do zawartości

[Astra H] Przygasa na biegu jałowym i podczas ruszania


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam problem z moją Asią. Zaczęło się od przygasania na jałowym biegu (np. oczekując na zmianę świateł).

Silnik przygasał na ułamek sekundy i od razu wracał do normy.

Za każdym razem wyglądało to na tyle niepokojąco, że myślałem, że silnik po prostu zgaśnie.

Dziś jednak zaczęły się prawdziwe cyrki.

 

Zrobiło się ciepło i postałem trochę w korku. Auto przygasało co chwilę podczas postoju ale doszły problemy z ruszaniem tzn. jakby silnik chciał zgasnąć podczas ruszania.

 

Sprawdziłem temperaturę w test-mode i wyszło 98 st, więc chyba coś za dużo.

 

Parę minut później ruszyłem na skrzyżowaniu i poczułem, że samochód jakby przestał reagować na nacisk na pedał gazu. Sekundę później zareagował i ostro przyspieszył. Wyskoczył ten "check engine".

 

Na następnym skrzyżowaniu podczas ruszania silnik zgasł.

 

W metodzie gaz-hamulec wyszły 2 błędy ECN 000256 i ECN 000275, które wskazują na problemy w zasilanie paliwem.

 

Czas wystąpienia tych problemy te kojarzę z ostatnim tankowaniem. Myślicie, że to może być wina trefnego paliwa?

Spotkaliście się z takimi objawami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... filtr paliwa pytasz. Przyznam się, że od czasu gdy mam tą Astrę tj. od dwóch lat, nie wymieniałem tego filtra.

Miałem złe doświadczenie związane z jego wymianą jeszcze z poprzedniej Astry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filter paliwa na początek do wymiany... ;-)

Jakość paliwa też ma wpływ na pracę silnika... w przypadku starych klekotów, na "starej dobrej" pompie to bez znaczenia... pojedzie na wszystkim -> opale, "frytkach" itp... w nowym klekocie już nie jest tak łatwo. Układy wtryskowe są dość wrażliwe na jakość i czystość paliwa.

 

Nie pamiętam czy ten egzemplarz ma cosik takiego jak "czujnik" w zbiorniku... spotkałem się z czymś takim w Vectrze C 2.2 DTI... - po zatankowaniu trefnego paliwa - czujnik to wykrył i odciął "wtrysk" przed zassaniem syfu do pompy...

W Twoim przypadku może być podobnie :niepewny: ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania