Skocz do zawartości

linka


Gość biały1971

Rekomendowane odpowiedzi

Gość biały1971

witam, w mojej frotce 97 r, 3d 2,5 tds silnik vm od jakiegoś czasu linka prędkościomierza wariuje, tzn. raz faluje jak linka obrotościomierza albo w ogóle nie działa, co z nią jest nie tak i ewentualnie jeżeli ,,są to jej ostatnie chwile" jak ją wymienić, proszę o poradę, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie " obotościomierza" tylko obrotomierza :), po drugie co do samej linki prędkościomierza to z reguły przyczyn jej niedomagań doszukujemy się w pancerzu, czasem pomaga obrócenie go o 180 stopni oraz przesmarowanie linki. Jeżeli sama linka i pancerz są ok to może tez być walnięty "mechanizm" co wychodzi do skrzyni. W ostateczności może być walnięty kwadrat w który wchodzi linka w prędkościomierzu. wymiana/ demontaż linki nie jest trudny odkręcamy ja od strony skrzyni wyjmujemy linkę bez pancerza, żeby wyjąc pancerz należy odkręcić go od zegarów. Zakładamy w odwrotnej kolejności z tym że trzeba utrafić w kwadrat w prędkościomierzu końcem linki, trudno mi to opisać ale jak ja wyjmiesz i obejrzysz jej końce to zrozumiesz o co mi chodzi.

 

A zapytam czy masz pewność, że w tym aucie masz linkę prędkościomierza ?? może prędkościomierz starowany jest elektronicznie i w miejscy tego " mechanizmu" co wychodzi do skrzyni jest podobny " mechanizm" zwany impulsatorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość biały1971

witam, dzięki za info dot. linki jak słusznie zaznaczyłeś obrotomierza, czy to jest linka czy pulsator to dopiero sprawdzę, dzięki twym wskazówkom będę wiedział czego szukać i na co zwrócić uwagę , dzięki, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn czekaj bo teraz ja się gubię, tobie wariuje prędkościomierz czy obrotomierz???? To co pisałem wyżej tyczyło się prędkościomierza obrotomierz to inna bajka. Obrotek nie ma linki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania