Skocz do zawartości

Citroen C5 odpala i gaśnie po chwili


Gość marta3721

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marta3721

Witam wszystkich.

Mam taki problem gdy wracałam ze sklepu auto zgasło okazało się że alternator się zablokował, ale za nim został zlokalizowany problem z alternatorem wyjęłam filtr paliwa i zostawiłam nie zabezpieczone węże paliwowe od filtra gdy założyłam filtr samochód ciągle nie odpalał i ciężko kręcił rozrusznikiem, problemem był alternator, został wymieniony i problem z rozruchem zniknął.

Silnik zaczął odpalać ale nasunął się kolejny problem ponieważ samochód gaśnie zaraz po odpaleniu. Próbowałam odpowietrzyć układ przy wtryskach luzując te metalowe rurki, zdarzyło się że samochód chodził parę minut i zgasł. Muszę powiedzieć że nie zawsze słychać pompę w zbiorniku paliwa, jak przekręcę w pozycji zapłon to słyszę pompę i odpali ale jak zgaśnie silnik i próbuję odpalić kolejny raz to już nie słyszę tej pompki.

Proszę forumowiczów o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu i o wyrozumiałość bo jestem już załamana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak pod kompa podłączysz to można pompke włączyc żę bedzie chodzić caly czas. W 1.6 hdi jest reczna pompa do odpowietrzania a w 2.0 to nie wiem chociaż sam taki silnik posiadam. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam MK II nie jedynkę ale ten sam sam motor 2.0 HDi - przy filtrze paliwa powinna być taka gumowa gruszka - pompujesz potem na filtrze masz taką plastikową śrubkę - odkręcasz ja trochę . Ta śrubka to jest właśnie odpowietrznik filtru paliwa . Najlepiej założyć na tę śrubkę kawałek wężyka i zlewać paliwo do plastikowej butelki lub słoika .

Podpompować trochę gruszką potem popuścić odpowietrznik - jak tryśnie paliwo zakręcić i znowu ręczna pompka odpowietrznik filtru i tak kilka razy . Jak za każdym razem bedzie paliwo leciało to wtedy odpalaj rozrusznikiem :devil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marta3721

Witam wszystkich dziękuję bardzo za odpowiedzi auto już jest sprawne i to nie była wina zapowietrzenia. Za naprawę trochę trzeba było zapłacić ale cóż jak trzeba to trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dziękuję bardzo za odpowiedzi auto już jest sprawne i to nie była wina zapowietrzenia. Za naprawę trochę trzeba było zapłacić ale cóż jak trzeba to trzeba.

Spoko, że napisałaś co było przyczyną???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania