Skocz do zawartości

grande punto blad p0101 i p0106


Gość abel

Rekomendowane odpowiedzi

o ktorym czujniku na dolocie piszesz , wymienialem oba ktore tam sa ,jeden o nr 0261230052 jest on trzy pinowy i mierzy cisnienie atmosferyczne drugi o nr 0261230030 cztero pinowy mierzy on cisnienie w dolocie i temperature powietrza w dolocie i oba pokazuja swoje wartosci (chyba) nie wiem co mierzy czy tez skad brana jest wartosc oczekiwanego cisnienia powietrza ktora u mnie jest taka sama wartoscia jak cisnienie atmosferyczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś je i dalej jest to samo, fakt pisałeś o tym na początku. Skoro czujniki są nowe, dolot jest szczelny ( bo sprawdzałeś), to z innych elementów odpowiadających za informacje o powietrze jest przepływomierz, warto go też sprawdzić. Sprawdź też czy przewody które idą do tych czujników które wymieniałeś nie są nigdzie przełamane, zaśniedziałe itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad czujnikami skoro są dwa na dolocie to oba muszą mierzyc wartości cisnienia panujący w kolektorze ssącym .

jeden z tego wynika ze mierzy drugi pokazuje wartość cisnienia atmosferycznego.czy jest mozliwe że kanal w kolektorze jest zatkany?

gdzie znajduje się o ile jest przeplywomierz w grande punto 1.4 8v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał jak to kanał, może być zatkany ale czy w kolektorze ssącym jest to możliwe trudno mi powiedzieć, z takim przypadkiem nigdy się nie spotkałem, ale wszystko przede mną :) Co do przepływki jeżeli u Cb występuje ( a zapewne tak ) to powinna być na rurze od wlotu powietrza, podejrzewam, że filtr masz gdzieś na początku dolotu a przepływka jak bd to będzie miedzy filtrem a zespołem przepustnicy. Wracając do tych czujników to sprawdzałeś te nowe tzn czy wraz ze wzrostem ciśnienia wzrasta na nich napięcie??? to może coś wyjaśnić, bo jeżeli bd wzrastać napięcie to czujniki powinny być ok, a jeżeli nie to oznacza że nowe nie zawsze dobre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało prawdopodobne żeby w takim aucie nie było przepływomierza, poza tym na allegro są do fiata grande punto jakieś przepływki, poszukaj dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, w życiu bym nie pomyślał, że w takim aucie nie bd przepływomierza. No to pozostaje Ci spr czy rzeczywiście jakiś kanał w kolektorze nie jest przytkany, ale ja bym zaczął od sprawdzenia czy czujniki wg reagują tzn czy w momencie wzrostu ciśnienia wzrasta napięcie, one z tego co wiem to na tej zasadzie działają, że wraz ze wzrostem ciśnienia wzrasta napięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba czujniki pokazuja swoje wartosci wzgledem cisnienia ,jeden mierzy cisnienie bezwgledne drugi podcisnienie ktore wystepuje w dolocie.

obawiam sie ze wartoscoczekiwanego cisnienia powietrza jest wartoscia ktora wyznacza komp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem teki pewien co do tego, że to komp wyznacza ciśnienie. Przypadkiem nie jest tak, że te czujniki mają za zadanie zwyczajnie podać info do kompa jakie jest ciśnienie??? Poza tym przychodzi mi jeszcze do głowy taka myśl, że skoro to benzyna to ( nie jestem pewny ) ale serwo hamulca jest połączone z kolektorem. Czy taki problem dzieje się też podczas hamowania??? to raz dwa jeżeli jest tak jak mówię tzn kolektor ssący jest połączony z serwem to czy to połączenie jest szczelne?? Wracając jeszcze do samych czujników w kolektorze ten który mierzy podciśnienie w dolocie powinien pokazywać zmienne wartości teraz jest pytanie czy pokazuje stałą wartości czy zmienna?? Jeżeli stało to, możliwe że jakiś kanał w kolektorze jest przytkany. Zapytam o jeszcze jedno skąd wiesz, że w tym aucie nie ma przepływomierza? tak podaje instrukcja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania