Skocz do zawartości

[Carisma 1.6 GL] Nie chodzi na benzynie


Gość radek3035

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radek3035

Witam wszystkich.Problem polega na tym że autko nie odpala i nie chodzi na benzynie.Do tej pory odpalało aczkolwiek ciężko,trzeba było pokręcić i po małym "trzepaniu" silnika odpalało i chodziło na benzynie normalnie.Teraz odpala z gazu w trybie awaryjnym ale trzeba trochę pokręcić żeby zassał gazu i szkoda mi akumulatora.Pompa paliwa pracuje,włącza się dopiero po włączeniu rozrusznika,nie wiem czy to dobrze?! w każdym razie podłączyłem ją na krótko i po dłuższej pracy w powrocie do zbiornika nie ma paliwa a przy listwie wtryskowej po poluzowaniu śrub z przewodem zasilającym paliwo tryska całkiem mocno....czy przyczyną jest zbyt niskie ciśnienie? Zaznaczę że to NIE jest GDI..!! Proszę o pomoc,nie wiem gdzie szukać przyczyny.Na gazie pracuje dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to winą słabego wtrysku, musiałbyś spr wtrysk np przelewowym ( wg mnie oczywiście), dalej idąc to to że sika dość mocno paliwo z wężyka, nie oznacza że filtr paliwa jest ok, przyczyn może być wiele najprościej jest podłączyć pod kompa i sprawdzić czy są jakieś błędy a wydaje mi się, że takie występują skoro auto po odpaleniu przechodzi w tryb awaryjny, może to być przepływomierz, czujnik temp ECU. Ja zacząłbym od podłączenia pod kompa bo tak to możesz połowę auta wymienić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radek3035

Samochód na gazie jeździ dobrze,tylko żeby odpalić muszę przełączyć na awaryjny tryb sterownik od gazu bo ma dwa tryby praca na benzynie/odpalenie na benzynie i autom. przełączenie na gaz... a po przytrzymaniu przez kilka sekund przełącznika przechodzi na sam gaz...sprawdzę ciśnienie z pompy jak coś zorganizuję do mierzenia.Czy w listwie jest jakiś filterek paliwa? Coś jak w GDI? Może tam sie zatkało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania