Skocz do zawartości

Ustawienie rorządu corsa b


Gość gerfild86

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gerfild86

Witam ponownie. Mam problem z ustawieniem rozrządu w corsie x14xe. Znalazłem 2 pkt. jeden na wale korbowym drugi na wałkach rozrządu. Nie wiem czy na pompie też jest jakiś pkt.? I jeszcze jedno jak ustawić napinacz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Na pompie wody nie ma znaków,

 

Ustawienie napinacza w zaleznosci od typu bo byly 2;

- 1 typ ma języczek ktorym napinasz. Zakladasz luzno napinacz, zalapujesz srube (uwaga zeby zabezpieczenie weszlo w odpowiednie miejsce) i napinasz przy pomocy jezyczka (imbus) tak aby pokryly sie znaki (strzalka ma byc w wycieciu)

- 2 typ nie ma jezyczka i napinac nalezy pompa wody (luzujesz 3 sruby i przekrecasz pompe - jest na mimosrodzie) rowniez aby strzalka pokryla sie z wycieciem.

 

 

Wazne jest zeby po regulacji zrobic pelne 2 obroty walem i dopiero sprawdzic ustawienie napinacza

 

Napinacz nalezy dokrecic na 20Nm, uwazaj bo ten gwint jest dosc delikatny

 

Zajrzyj do poradnikow bo jest ładnie opisane co i jak robic, na przykladzie x18xe1 ale rozrzad jest bardzo podobny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gerfild86

a pompę ustawiać na jakiś znak czy jest to obojętne. Dodam że pompy wody nie ruszałem została oryginalnie zakręcona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Pompa wody obojetnie. Chyba ze nie bedziesz mogł ustawic napinacza to wtedy pomagasz sobie pompą, ale przy samym zakladaniu paska nie zwracasz uwagi na ustawienie pompy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gerfild86

a mam jeszcze takie pytanie, czy jak ustawiam wałki rozrządu to jest to obojętne byle tylko znakami do siebie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Wałki na znaki, wał korbowy na znaki zakładasz pasek, napinacz. Naciągasz napinacz i dokrecasz srube. Robisz 2 obroty wału i sprawdzasz ustawienie - tak do skutku.

 

Jesli wyciagałes wałki to trzeba zwrócic uwage ktory jest ssacy a który wydechowy bo są rózne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gerfild86

głowice robił mi szlifierz wiec na pewno dobrze poskładał. Mi tylko chodziło czy jak obrócę wałek o 360st to czy zawory będą w tej samej pozycji jak przed obróceniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania