Skocz do zawartości

Kontrolka ładowania


Gość Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki mały problem w moim "ukraińskim porszaku " xD, polega on na tym że nie zawsze ale czasami żarzy mi się kontrolka od ładowania, ale to dosłownie żarzy, czasami jest ok tzn podczas jazdy kontrolka całkowicie gaśnie a czasami się żarzy, aha ta kontrolka miga też jak włączę migacz ( nie ważne czy prawy czy lewy ), miga żarząc się. Taki objaw mam już od dłuższego czasu, nie przejmuję się tym zbytnio ponieważ to jest Tavria ( w niej wszystko możliwe ), ładowanie jest takie jak powinno być tzn na uruchomionym silniku ma tam te 14,2V jak włączę światła to trochę spada, ale to jest Tavria więc to mnie nie dziwi. Mi szczerze mówiąc brakuje pomysłów czyściłem alternator ( styki masę jego, masę licznika ) dalej jest to samo trochę mnie ta kontrolka irytuje dlatego napisałem o tym tutaj, może ktoś bd wiedział jak temu zaradzić. Pozdrawiam Arkom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymmm o tym nie pomyślałem, alternator jest nowy stosunkowo, w starym podły łożyska a że miałem opcje tanio kupić nowy to kupiłem, i przełożyłem, nie pamiętam czy na starym tez tak było, a oprócz tego gdzie jeszcze można szukać przyczyn??? Same diody tzn taką płytkę z nimi z tego co wiem chyba dałoby rade przełożyć w wolnej chwili się tym zajmę, ale oprócz tego co może jeszcze być przyczyną ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, napisze jak się mają sprawy jak podmienię te diody.

 

[ Dodano: 2013-02-21, 17:09 ]

Tak jak pisałem tak zrobiłem, przełożyłem diody, przy okazji wyczyściłem cały alternator styki itp ale problem nadal nie ustał kontrolka nadal czasem się żarzy czasem nie, i mruga( żarząc się ) jak włączę migacz. Macie jeszcze jakieś pomysły ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Marko 1

Witam, a sprawdzałęś szczotki,może już się kończą, miałem takie same objawy w mojej bmce. Wymieniłem i jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki są ok sprawdzałem wymieniałem, ogólnie cały alternator rozebrałem poczyściłem itp, macie jeszcze jakieś sugestie????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania