Skocz do zawartości

Seat ibiza 1.4k 1997r, nie odpala


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

W czasie jazdy około 300m silnik zgasł i nie mogę go odpalić.Był u elektronika i pan stwierdził bardzo brudne paliwo,i to się zgadzało,po wymianie paliwa samochód nadal nie można odpalić.Przepustnica była czyszczona.Co dziwnego że jak odepnę zasilanie paliwem samochód zapali na chwilę i pracuje do momentu jak wypali to co ma w listwie wtryskowej i gaśnie,a z zasilaniem nie wcale nie zapala.Auto ma pompo wtryskiwacze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ibiza_cytryna

odepnij waz zasilajacy listwe paliwem popros druga osobe zeby przekrecila zaplon a Ty spojrz czy poleci paliwo pod cisnieniem...wtedy bedziemy kombinowac dalej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ibiza_cytryna

to jest normalny stan.nic nie robiles w aucie przed wystąpieniem usterki? może jest walnięty regulator ciśnienia paliwa na listwie...zrob tak odpal auto z odpieta pompa a gdy odpali podlacz ja w trakcie pracy silnika...będziesz slyszal czy się pompa zalacza...

filtr paliwa wymieniles..?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie pompowtryskiwacze w silniku benzynowym masz w tym samochodzie.

 

Jakieś cuda tworzycie razem z moim przedmówcą.

 

Nie wiem jak chcesz ogarnąć temat jak takie pierdoły wypisujesz.

 

Sprawdzić trzeba ciśnienie paliwa jakie robi pompa, iskrę czy jest i jak wyglądają świece.

Jak wszystko bedzie ok to lampę do łapy i popatrzeć na zapłon,.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sorry myślałem o wtryskach a napisałem pompo-wtryskiwacze to jasne że to w silniku wysokoprężnym.Filtr paliwa wymieniłem.Do zapłonu nikt się nie dotykał i sam by się przestawił?Świece założyłem nowe iskra jest ,cewka zapłonowa podaje iskrę że mogła by zabić konia.Przewody nie mają przebici widocznego gołym okiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece nie sa zalane ???

Sprawdź jakie faktycznie ciśnienie robi pompa.

Sprawdz jeszcze zasilanie wtryskiwaczy czy jest podawane napiecie. w ostateczności mozesz wyjac listwę i niech ktoś ci zakręci i zobaczysz czy ładnie podaja paliwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Kamil55

Przeciez pisze ze wymieniał filtr paliwa nie potrafisz czytać.

A tym plakiem to sobie możesz nie powiem w co psikać wieć nie pisz delikatnie mówiąć zbędnych komentarzy.

 

Do dzisiaj nie wiadomo jakie cisnienie wytwarza pompa i czy jest zasilanie na wtryskiwacze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skłaniał w stronę układu paliwowego a nie zapłonowego, tak jak pisali poprzednicy sprawdzić ciśnienie jakie robi pompa, a ja dodam ze swojej strony że warto sprawdzić wtryski, może któreś leją paliwo i zalewa auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania