Skocz do zawartości

Wymiana przełącznika zespolonego świateł - seicento.


Gość automux

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę wymianę przełącznika pod kierownicą w Fiacie Seicento u mnie przestawał działać kierunek w lewo, stwarzało to zagrożenie na drodze.

 

1. Zdejmujemy z kierownicy zaślepkę bo moje auto nie ma poduszki i ukazuje się nam nakrętka do odkręcenia kierownicy i wtyczka od klaksonu, którą odpinamy.

 

faf30c8dd7e1542cmed.jpg

i ściągamy kierownicę pociągając ją do siebie (można zaznaczyć sobie markerem znak na śrubie i kierownicy) aby później dobrze złożyć.

 

2.Po zdjęciu koła kierownicy mamy taki widok :

 

a750e530f76677d7med.jpg

odkręcamy dolną osłonę (4 wkręty)

 

3. Po odkręceniu dolnej osłony mamy dobry dostęp aby długim wkrętakiem odkręcić górną osłonę (2 wkręty) na zdjęciu jest pokazana lewa strona taki sam jest po prawej.

 

333ca927c8931708med.jpg

 

4. Po odkręceniu osłon po prawej stronie nad stacyjką odpinamy kostkę

 

375d2369f78efdc0med.jpg

 

5. Następnie musimy odkręcić śrubę na klucz imbusowe mocującą przełącznik zaznaczona na żółto, i zdjąć przełącznik wtedy mamy dojście do pozostałych kostek elektrycznych zaznaczone na czerwono które odpinamy.

 

e064234ca67e8aa9med.jpg

 

6. Składamy z drugim przełącznikiem w odwrotnej kolejności.

 

Wszystkie zdjęcia i tekst są mojego autorstwa.

 

automux

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania