Skocz do zawartości

[VW Passat B5] Nie ryglują się drzwi.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich po dosyć długiej nieobecności.

 

Pojawił się problem z moim Passatem B5. Ponieważ od zakupu auta, przy zamykaniu z kluczyka, nie sygnalizuje kierunkowskazami. Pomyślałem, że nie jest to ustawione w sterowniku. Kiedy chciałem włączyć opcję sygnalizacji kierunkami, okazało się że już jest ta opcja włączona. Po diagnostyce VAG pokazał błąd:

 

1. 01131 - Control Circuit for Turn Signals

25-10 - Unknown Switch Condition - Intermittent

2. 01358 - Internal Central Locking Switch: Driver Side (E150)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Pomyślałem, że być może jest to wina "rzeźby" z kabli, która jest zrobiona koło wtyczki tylnych lamp w celu podłączenia nie fabrycznego haka. Niestety nie jestem w stanie się połapać. Dodam, że kierunkowskazy działają. Kiedyś pamiętam, że dwa razy w czasie jazdy kierunkowskazy przestały przerywać. Może to być spowodowane przekaźnikiem ?

 

Drugą rzecz którą chciałem od razu włączyć to automatyczne ryglowanie po przekroczeniu 15km\h. Wszystko ok, przy 15km\h wszystkie drzwi się ryglują oprócz przednich od strony kierowcy.

Od zakupu autka wymieniłem zamek, ponieważ mikrostyki były uszkodzone, ale od początku kiedy naciskam przycisk do zamknięcia od środka wszystkie oprócz drzwi kierowcy się zamykają. Można usłyszeć, że raz zamyka i odskakuje po chwili. Wyczytałem, że błąd 01358 wskazuje na uszkodzenie przycisku zamykania od wewnątrz. Odłączyłem kostkę i pojechałem zobaczyć czy coś się zmieniło, niestety to samo... Dodam, że z kluczyka wszystko się ładnie zamyka i nie ma takich problemów.

 

Wydaje mi się, że wszystko opisałem. :oops:

Pozdrawiam i dziękuję z góry za ewentualne rozwiązania problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania