Skocz do zawartości

Po wymianie parownika nie działa na gazie


Gość kukiz87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniłem parownik od lpg i odrazu mam problem, w starym parowniku który miał 8 lat auto sporo paliło lpg oraz nie było wolnych obrotów na gazie i żeby przełączyć go wogole na gaz musiał mieć z 70 stopni

 

zakupiłem 3 letnią używke założyłem odkręciłem zawór na bulti teraz przy przygazowaniu odrazu gaśnie mam jedną wątpliwość a mianowicie

 

parownik mam identyko jak ten

 

http://allegro.pl/parownik-reduktor-lpg-lovtec-i2927097427.html

 

z własną cewką której nie podłączyłem ze względu na to iż

 

cewke miałem z filterkiem już z demontażu starego parownika

 

czy to ma coś do rzeczy ? ze cewka z parownika nie jest podłączona tylko ta dodatkowa którą założyłem z filtrem ?

 

co jeszcze może mieć wpływ na to ze wogole na gazie nie chodzi ?

 

gazuje do 1600 obrotów elektrozawór na bulti sie otwiera słychac i dosłownie po 2 sekundach słabnie i gaśnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo parownik leżał nieużywany. Membrany które nie pracują tylko leżakują stają się twarde i taki parownik można sobie wsadzić w kieszeń...

 

Cewka powinna być podłączona ta przy parowniku, a na przewodzie poza filtrem żadnych cewek po drodze być już nie powinno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz cewkę tą którą masz przy parowniku też bo ona nie otwiera i nie puszcza gazu, albo wyjmij z niej zaworek i będzie dobrze, ale lepiej by było jakbyś przeciągną przewody i podłączył ją tak jak masz podłączoną cewkę przy filterku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc podłączyłem drugą cewke od parownika na krótko do aku i było słychać że się otworzyła odpaliłem auto w obroty na gazie chodzi !!

 

tylko jak to teraz zrobić ;/ łączyć tę cewke od parownika z aku jakoś na krótko z bezpiecznikiem ;/ troche zabawy i przewodód dodatkowych przybędzie

 

ktoś pisał o wyjęciu czegoś z tej cewki , da się to zrobić na zamontowanym parowniku ? i jak to dokładnie zrobić ?

 

nie probowałem jeszcze przewodów z tej cewki z filtra gazu podłączyć tylko po cewke z parownika ale skoro tamta nie była by podłączona to pewnie i tak nie będzie działać,co polecacie zrobić aby było najmniej zabawy :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cewki są podłączone jednym zasilaniem(butla, filtr i ta na parowniku) więc plusa daj z którejkolwiek cewki. Masa może być skąd chcesz aby pewna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje będzie najprościej masę dam na parownik będzie najbliżej i jak przykręcę najbezpieczniej , będę kombinował jutro znowu ;) Dziękuje wszystkim za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania