Skocz do zawartości

Problem z przyspieszaniem


Gość jowileeds1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jowileeds1

Witam jest posiadaczem volvo S80 2.4 D5 AWD z konca 2007 roku. Mam pewien problem wczoraj podczas jazdy po okolo 10 kilometrach samochod moj jakby stracil moc,wciskajac pedal gazu auto nie reaguje tak jak normalnie reagowalo,przyspiesza ale powoli zwlaszcza na wyzszych biegach. Nie ma po prostu reakcji na mocniejszcze przycisniecie pedalu gazu. Zadna kontrolka nie swieci sie na desce rozdzielczej oprocz kontrolki ktora informuje o procesie czyszczenia filtra sadzy czyli SOOT albo PDF i nic nie wykazalo zadych uchybien na przegladzie ktory robilem 3 dni temu.

Czy to moze byc problem ze sprzeglem?

Czy moze mi ktos powiedziec jakie sa naprzyklad objawy tego i jak to sprawdzic nie jadac do mechanika bezposrednio.

Silnik pracuje normalnie obroty nie faluja caly czas jest na tych samych odpala tez bez zarzutow. Dzis zas dostrzeglem kolejny problem w postaci jakiegos halasu pochodzacego z pod maski ale wystepuje on tylko po zgaszeniu silnika przez pare sekund jakies urzadzenie pracuje wydajac bardzo glosne metaliczne dzwieki trudno nawet je okreslic slychac je w gornej czesci silnika po prawej stronie.Jest jeszcze jedno urzadzenie ktore po zgaszeniu silnika wydaje dzwieki ale jest ono slabo slyszalne i jest to normalka w tych silnikach. Niepokoi mnie zas ten bardzo glosny dzwiek nigdy tego typu problemu nie zauwazylem. Czy ktos moze mi pomoc i powiedziec co jest grane.

 

Z gory dziekuje za pomoc chcialbym wiedziec co jest grane by w serwisie nie na wymyslali mi nie stworzonych historii co to nie oni wymienili. Nad mienie tylko ze mam Anglika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna kontrolka nie swieci sie na desce rozdzielczej oprocz kontrolki ktora informuje o procesie czyszczenia filtra sadzy czyli SOOT albo PDF

 

Sam sobie odpowiedziałeś jedź do warsztatu na wypalenie filtra DPF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania