Skocz do zawartości

Strzela na gazie i na benzynie


Gość cancel32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy. Niedawno kupilem fiata brave 1.4 12v z lpg, jezdzilem nim okolo 3 miesiecy i wszystko bylo ok ale od kilku dni zaczal bardzo czesto strzelac gazem w obudowe filtra zarowno na gazie jak i na benzynie. Wymienilem wszystkie cztery swiece na nowe ale to pomoglo na niecaly jeden dzien dodatkowo dodam ze druga swieca od strony rozrzadu jak i przewod WN od niej byla ubrudzona w oleju gdy pozostale byly suche, dodatkowo wspomne ze ostatnio troche zaczal mi szwankowac przelacznik w kabinie od gazu (nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym). Strzela gdy gwaltownie wciskam pedal gazu na biegu jalowym jak rowniez w czasie jazdy. Wczesniej zdarzalo mu sie sporadycznie strzelic ale to byly pojedyncze przypadki i to tylko na gazie a teraz juz nie mozna przez to jezdzic. Dodam jeszcze ze na postoju na wolnych obrotach chodzi nierowno i lekko takjakby strzeli i gasnie. Prosze o pomoc bo samochod jest mi potrzebny a teraz nie da sie nim bardzo jezdzic. Z góry dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam Piotrek :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cancel32, jak wymieniłeś świece to było trzeba zainwestować też w przewody i resztę zapłonu, tyle na początek. A same świece na nic się nie zdadzą jak będzie reszta walnięta :-|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przewody pozamieniałeś podczas wymiany świec. (przewody w nocy po ciemku zobacz czy nie iskrzą mogą mieć przebicia)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem juz wczesniej przewody po ciemku wlasnie bo myslalem ze to jest to ale nie bylo widac iskrzenia wiec sa chyba ok. ja mysle ze to moze cewka ale sam nie wiem. Przewodow nie pozamienialem napewno bo wymienialem swiece pojedynczo, nie wykrecalem wszystkich naraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody nawet jak nie iskrzą to mogą być walnięte, powinny mieć ileś tam omów (pisze na kablach) jeżeli nie będą tyle miały to może być lipa. Ja ostatnio miałem podobnie w vectrze przerywała prychała i nie chciała się wkręcać, wymieniłem kopułkę palec i przewody i śmiga a też przewody niby dobre były ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki pax1990, sprobuje to sprawdzic.

 

[ Dodano: 2013-01-07, 21:39 ]

Jesli ktos mial cos podobnego to prosze o pomoc :-(

 

[ Dodano: 2013-01-12, 15:12 ]

Wymienilem przewody na nowe i problem nie ustal... :-( Ktos ma jeszcze jakies pomysly?

 

[ Dodano: 2013-01-14, 19:10 ]

Narescie naprawiona, problemem byla cewka zaplonowa. Kupilem druga podlaczylem i nie ten samochod, temat uwazam za zamkniety, dziekuje wszystkim za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania