Skocz do zawartości

sterownik? raz pali raz nie


Gość d_j_siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie raz mi pali a raz nie chce kręcę aż do upadłego i nic za jakiś czas odpali i jadę , potem znowu problem poza tym jak odpali nie chce wejśc na obroty a lekkie dodanie gazu powoduje zgaśnięcie -- wymieniłem już wszystko związane z zapłonem

-cewka

-świece

-pompa paliwa

-czujnik temperatury , ciśnienia wtrysków i podciśnienia kolektora

-filtr powietrza

czyszczona przepustnica

 

potem prześwietlony kompem i pokasowane błędy a problemy nadal są

 

Podejrzenie pada na sterownik silnika , przekaźnik odpowiadający za jego pracę lub immobilizer a może jeszcze co innego ???

 

 

Proszę o pomoc co może być i jak tanim kosztem to zrobić

już 700 zł poszło na mechaników i nadal d...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędów po podłączeniu dziś u mechanika praktycznie nie pokazał -- standardowo jakiś błąd sondy i przerwanego obwodu (ukruszył mi się przewód od sterownika gazu przy akumulatorze dziś rano podłączyłem bo gaz nie działał )

 

W sumie to objawy są takie

1-odpalam wszystko ok pochodzi trochę mogę gazować i potem gaśnie i zaczynają się problemy z odpaleniem , za "50" razem odpali i jest ok przełączam na gaz i mogę lecieć i 200 km

2-odpali ale na obroty nie chce wejść, każda próba wciśnięcia gazu powoduje zgaśnięcie silnika, na wymuszonym gazie nie chce odpalić

 

3- kiedy silnik jest rozgrzany objawy wydają się ustępować na gazie na 100% na benzynie sporadycznie zdarzy się "zafalować"

 

UWAGA-- wystarczy że zaparkuje w te mrozy na godzinkę lub pół i już go nie odpalę , kręcę aż do rozładowania akumulatora i nic

 

Nawet spotkałem się z diagnozą że to wina katalizatora bo "zawalony" może być ??!? , lecz z tego co wyczytałem w mojej wersji ponoć katalizatora nie montowali tylko zamiennik w postaci rezonatora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie łaska własny temat założyć tylko zaśmiecasz inny o zupełnie innym problemie ???? Nie mieszaj kolego bo żaden pomocy nie dostanie w ten sposób

 

[ Dodano: 2012-12-28, 15:30 ]

Dugo żadnej odpowiedzi --to podpowiem :/

Wymieniłem komputer silnika , przeprogramowany że i immo nie ma i nic to nie dało :/

Zapali na 2 sekundy zgaśnie i już go nie odpalę -- kręcę aż do rozładowania aku i żadnych oznak życia -- jeśli mi sie uda odpalic to albo sam zgaśnie albo przy próbie dodania gazu

 

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć CO TO ???? :-?:shock::crazy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania