Skocz do zawartości

Opel Omega, tryb awaryjny


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, mój pierwszy post, a zarazem problem z Omega, dlatego też pragnę serdecznie się przywitać z Forumowiczami.

 

 

Zmieniałem dekle z plastików na aluminiowe, bo jak wiadomo w V6 omegi jest to popularny problem. Za pierwszym razem pomieszałem przewody zapłonowe, kierowałem się schematem z Internetu, a nie oznaczeniami cewki, co było moim pierwszym błędem. Problem został naprawiony. Omega odpaliła! Niestety nie nacieszyłem się długo bo skrzynia przeszła w tryb awaryjny. Szybko pod komputerek i błędy immo (?) i zaworu EGR. Gość co mi sprawdzał i kasował błędy, które po ponownym uruchomieniu silnika znów się pojawiły w tej samej ilości, powiedział, że mam połowę rzeczy nie popodłączanych i stąd ten tryb awaryjny. Domyślam się, że są czujniki czujniczki czujnikami pogadaniające. Dlatego też przygotowałem kilka zdjęć, z rzeczami o któych nie mam bladego pojęcia, a nie pamietam jak powinny być zamontowane, bo Omega stoi od poprzedniego piątku (blisko tydzien :x ) Może podpowiecie mi coś konkretnego co z jakim zdjęciem połączyć. Skrzynia rusza jak to w trybie awaryjnym z 4tego biegu, mogę użyć pierwszego, drugiego, trzeciego w manualnej. Irytują mnie bardzo te trójniki, do których idą przewody podobne do słomki, ale o niższej średnicy, może mieć to jakikolwiek wpływ na to, ze auto jeździ w awaryjnej? (achtung, achtung) Ogólnie rzeczbiorąc ręcę i nogi odpadają. Mechanicy poumawiani na za 2 tyg w zwyż, żadnego się doprosić nie można, chociżby przyjechał i spojrzał co nie co. Za darmo nic nie chce, bo można jedynie za darmo w morde dostać, a na żadnym nie można polegać u mnie w mieścinie.

 

Jak ktoś ma fachowe "oko" to na pierwszy rzut oka powie, co to może być. Będę bardzo wdzięczny, ponieważ mechanik miał przyjechać do mego garażu i tyle go widziałem. Z góry serdeczne dzięki.

 

http://alley.host56.com/omega/silnik/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania