Skocz do zawartości

[silnik benzyna] Demontaż turbiny Hyundai S-Coupe


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak: od spodu auta mamy do odkręcenia trzy nakrętki (lub śruby - różnie juz widziałem) mocujące wydech do turbiny [1,2,3] [[[KLUCZ]]] oraz opaskę od węża powrotu oleju z turbo [4].

01_127.jpg

 

 

Zanim wyjdziemy jeszcze spod auta to jeszcze odkręcamy uchwyt mocujący turbinę do bloku silnika. Nie miałem jak fotki zrobić jak było turbo wsadzone więc zrobiłem po wyjęciu, chodzi mi o to:

02_128.jpg

 

 

Teraz wychodzimy spod auta. Odkręcamy rurę doprowadzającą powietrze z turbo do kolektora ssącego [5], czujnik oleju [6] [[[KLUCZ]]], i zdejmujemy opaskę z przewodu doprowadzającego wodę do turbiny[7]:

03_138.jpg

 

 

Dalej - odkręcamy opaskę mocującą rurę do przepustnicy [8], zdejmujemy opaskę mocującą regulator wolnych obrotów do rury [9] i zdejmujemy rurę [10]:

04_122.jpg

 

 

Następnie odkręcamy opaskę z powrotu wody [11] i odkręcamy 9 nakrętek mocujących kolektor wydechowy do głowicy [12] [[[KLUCZ]]]:

05_114.jpg

 

 

Wyciągamy turbinę razem z kolektorem wydechowym pamiętając żeby jeszcze odłączyć przewody od sondy lambda wcześniej:

06_103.jpg

 

 

Autor: Tigersoft

 

Źródło: http://www.tigersoft.ovh.org

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania