Skocz do zawartości

Trafic 1.9dCi - niski poziom płynu chło. na ciepłym silniku


Gość ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dostałem służbowego Trafica 1.9dCi z 2003 roku. Auto dopiero co zostało kupione, tak więc nie wiem nic na temat jego przeszłości, a dodatkowo nigdy wcześniej z tym pojazdem ani tym silnikiem nie miałem nic wspólnego.

Pierwszy problem jaki mam to temperatura silnika. W czasie jazdy wskaźnik temperatury trzyma się ledwo na 1/4 skali (i raczej jest to prawdziwe wskazanie, bo z ogrzewania leci zaledwie letnie powietrze), czasem temperatura spada do zera a jak jadę pod górę to momentalnie leci do 3/4 skali. Nie wiem co by było dalej, bo nie trafiłem na tak duże wzniesienie aby zobaczyć, czy silnik się przegrzeje, w każdym bądź razie gdy się zatrzymałem, wentylator przy tym wskazaniu 3/4 skali nie pracował.

Zakładam, że problemem jest przynajmniej termostat jak i być może sam wentylator lub czujnik go uruchamiający.

Dodatkowo zaskoczyła mnie jedna rzecz. W zbiorniku wyrównawczym nie było płynu, gdy go odkręciłem uszło z niego ciśnienie i pojawił się płyn w ilości nieco niżej niż max. I tak jest zawsze gdy się autem przejadę, płyn znika i nie pojawia się w zbiorniczku aż się go odkręci. Czy to jest normalne? Do tego pory w innych moich samochodach z też zamkniętym układem chłodzenia ilość płynu utrzymywałem na nieco powyżej minimum na zimnym silniku, a po jego rozgrzaniu jego ilość wzrastała do około max.

Proszę o jakąś opinię, mamy możliwość wymienić ten samochód, bo dodatkowo bolą go problemy z immobiliserem, jeżeli taki objaw to coś nienormalnego, to nie będziemy się nawet zastanawiać nad przyczyną, ale auto pójdzie do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

To zdecydowanie nie jest normalny stan, powinno byc jak wspomniałeś

 

Do tego pory w innych moich samochodach z też zamkniętym układem chłodzenia ilość płynu utrzymywałem na nieco powyżej minimum na zimnym silniku, a po jego rozgrzaniu jego ilość wzrastała do około max.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania