Skocz do zawartości

brak mocy


Gość sachib

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z vectra b 2.0 dti brak jej pełnej mocy czy może to być wina turbiny bo mam założoną od silnika tego słabszego 80 coś koni czy może to być wina wtryskow bo po zatym wszystko jest w porządku pompa dobra pomocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Kiedy wymieniałeś filtry paliwa i powietrza? Przyczyn może być dużo m.in. może po prostu spadł ci przewodzik podciśnieniowy z jakiegoś zaworku przy akumulatorze albo z pompy vacum. A może być nawet wina przepływomierza ale najlepiej jest to sprawdzić na kompie albo jak masz dostęp do drugiego to włóż na sprawdzenie. Ja kiedyś wjechałem w kałuże i zalało mi zaworek przy turbinie i też był mułem. Po przeczyszczeniu go moc powróciła i było ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam jestem tu nowy mam problem z moim autem bylem juz u 7 mechanikow i nikt nie wie co jest nie tak wymienilem kilka rzeczy i nadalk nic.

problem jest nastepujacy: podczas jazdy samochod traci moc i gasnie silnik. pokazuje mi sie blad :czujnik cisnienia atmosf (za duze doladowanie).kontrollka samochod z kluczykiem ,spadek mocy,obroty max 2500.

moj samochod to opel vectra c( limuzyna) 2.2 dti . blagam pomocy!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Po błędzie nalezy szukac przyczyny. Za wysokie doladowanie to sterowanie turbina, czyli tzw gruszka + zawór upustowy lub kierownice spalin w turbosprezarce. Do tego zaworek sterujacy gruszka i pompa podcisnienia do sprawdzenia. Jesli wszystko bedzie wporzadku to sam czujnik podmienic i sprawdzic oklablowanie i wtyczke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Zawsze warto sprawdzic to co mozna bez kupowania nowych czesci, bo w tym przypadku nie musi to byc czujnik, choc nie wykluczone ze to on moze byc winny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania