Skocz do zawartości

Opel Corsa C -problem z odpaleniem przy niskiej temp.


Gość zmajcek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jak w temacie

 

Samochód Opel Corsa c

benzyna

poj. silnika 998cm3

rok produkcji 2003

 

Samochód działa bez zarzutów do czasu gdy temp. na dworze spadnie poniżej 5 stopni.

Pojawia się problem z odpaleniem, przy niższej temperaturze odpalenie w ogóle staje się niemożliwe.

Podejrzewam że przyczyną może być czujnik temperatury do ECV (komputera)-czy to jest ten wbudowany w przedni zderzak?

Przeczytałem tu na forum również o czujniku położenia wału jednak chyba nie miało by to związku z temperaturą. Wdzięczny byłbym za jakiekolwiek sugestie.

 

Dodam że:

 

akumulator-nowy

cewka zapłonu-nowa

świece-nowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Podejrzewam że przyczyną może być czujnik temperatury do ECV (komputera)

 

Warto sprawdzic

 

czy to jest ten wbudowany w przedni zderzak?

 

Oczywiscie ze nie, ten ktory jest podejrzany wkrecony jest w silnik w płaszcz wodny silnika. Nie wiem gdzie jest w przypadku 1.0, szukaj przy głowicy lub termostacie. Niebieska lub czarna wtyczka 2 piny.

 

Przeczytałem tu na forum również o czujniku położenia wału jednak chyba nie miało by to związku z temperaturą

 

Uszkodzenia czujnika wału objawiaja sie w najrózniejszy sposób. Gdy nie pali wystarczy sprawdzic czy jest iskra - jesli czujnik dziala to powinna byc ładna niebieska iskra.

 

No i na koniec to zły dział, musze przenieść bo z dieslem to ma malo wspólnego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania