Skocz do zawartości

Wentylator chłodnicy.


Gość fel=x

Rekomendowane odpowiedzi

Po przekręceniu kluczyka, już w pierwsze położenie tzn. (świecą kontrolki) zaczyna pracować wentylator chłodnicy, kupiłem nowy termo włącznik i jest to samo. Przestaje pracować po wyjęciu bezpiecznika (20) lub zdjęciu wtyczki z termo włącznika, lub rozłączeniu kostki przed wentylatorem, albo przekaźnika, koło akumulatora. Po ponownym wkręceniu termo włącznika, samo wyjęcie bezpiecznika nic nie daje, wentylator, pracuje nadal. Co robić laikiem całkowitym nie jestem ale :-o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Patrz gdzie piszesz.... W poradnikach z takim stażem? :-|

 

Co do problemu to termowłacznik z chlodnicy - ciagle zwiera i dlatego wentylator pracuje ciagle. Trzeba go sprawdzic miernikiem, lub zarówka z bateryjka

Na zimnym silniku zdejmujesz wtyczke i sprawdzasz go jak włacznik, miernik powinien pokazac ZERO, brak przejscia lub zarówka nie powinna sie swiecic.

 

Jesli po drodze masz jakis przekaznik od wentylatora to ten moze byc sklejony. Również mozna w prosty sposób sprawdzic. Lokalizacja - skrzynka z bezpiecznikami i przekaznikami.

 

Zwarcie miedzy przewodami mozna wykluczyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Termo włącznik sprawdzałem,miernikiem po wykręceniu, wskazuje przepływ prądu, ale na nowym tak samo. Dzisiaj znalazłem w necie, że sprzedali mi to ustrojstwo od forda z klimatyzacją i nie wiem, jaka jest różnica oprócz temperatury załączania, czyżby nowy był też wadliwy? Przekaźnik nie jest zwarty bo słychać jak rozłącza i włącza. Jeszcze jedno jak zmostkuję we wtyczce termo włącznika wentylator chodzi tzn. wina termo włącznika? - tylko zmylił mnie ten nowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Jeszcze jedno jak zmostkuję we wtyczce termo włącznika wentylator chodzi

 

I prawidłowo

 

wina termo włącznika

 

Na to wyglada, do klimy moze byc inny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania