Skocz do zawartości

[VW Lupo] Silnik nagle gaśnie


Gość razorskate

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z autkiem mamy, którym jest VW Lupo 1.2 tdi. Silnik pracuje równo, wszystko jest niby w porządku, tylko zdarza mu się, że nagle, nie dając przedtem żadnych objawów silnik gaśnie. Dla przykładu, w sobotę (temp. ok 5 stopni było), jechaliśmy na zakupy, przejechaliśmy normalnie 5km, zaczął się korek, staliśmy w jednym miejscu bez ruszania ok. 2 minut, silnik pracował równo, aż nagle w pewnym momencie zgasł. Przez krótką chwilę nie dało się go odpalić - rozrusznik nie kręcił, nawet nie cykał, jakby w ogóle prąd nie dochodził, wtedy ja wyciągnąłem kluczyk, włożyłem znowu i odpalił, dalej pojechał, i wrócił do domu bez problemu.

 

Wcześniej problem również raz się wydarzył, tylko nie w korku, ale podczas normalnej jazdy - silnik po prostu zgasł.

 

Również dziś problem się powtórzył - rano było na termometrze -8, więc zanim mama wstała odpaliłem jej autko, żeby odtajało i się rozgrzało, żeby sama nie miała problemu, mimo mrozu odpalił bez problemu, wszedłem do domu, patrzyłem przez okno, i w pewnym momencie silnik po prostu zgasł. Po chwili oczywiście odpalił.

 

Generalnie autko w stałej eksploatacji, ale troszkę strach dalej jechać z takim problemem, bo nie wiadomo co się stanie.

 

Samochód podłączany pod komputer, żadnych błędów nie pokazuje. Na mechanice raczej się znam, więc powinienem dać sobie radę z usunięciem usterki, potrzebuję tylko pomocy w zdiagnozowaniu, o którą bardzo Was proszę.

 

Pozdrawiam, i proszę o pomoc,

Mikołaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie raz już to robiłem, ale wszystko wydawało mi się w porządku, jutro za dnia sprawdzę jeszcze raz dokładnie, sam nie wiem co to może być, bo był na diagnozie, i komputer nie wywala żadnego błędu. Najgorzej, że nie wiadomo kiedy się spodziewać tego, że silnik zgaśnie :(

 

Jutro sprawdzę jeszcze raz dokładnie czujniki i kable wszystkie, ale wątpię, żebym coś znalazł, już było szukane, dam odpowiedź jutro. Jeśli ktoś spotkał się może z podobnym problem to prosiłbym o pomoc. Zastanawiam się, czy nie ma to związku z systemem "STOP&GO" zastosowanym w tym aucie - skrzynia jest pół-automatyczna, a system ten ma gasić silnik np. podczas postoju na światłach, celem oszczędności paliwa. Może walnięty jest jakiś czujnik od tego, i gasi silnik, ale już nie chce go odpalać, będę szukał jeszcze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania