Skocz do zawartości

silnik diesla


Gość daremil5

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem wlascicielem opla omega 2.2 diesel. Po przejechaniu 200 km zatrzymalem sie na kawe. Po uplywie moze 1 godziny odpalilem auto,ale po 5 sekundach auto zgaslo i nie mozna bylo go uruchomic. Po zaciagnieciu na linke holownicza auto odpalilo ale jego praca jest bardzo dziwna, tak jakby pracowal nie na wszystkie tloki oraz pali sie pomarnczowa lampka silnika-czy moze to byc wtryskiwacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Świeci sie kontrolka elektroniki silnika wiec musisz sie udac na diagnostyke komputerową.

Nie warto naprawiać na ślepo bo mozesz wpakowac sie w niepotrzebne koszta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie-czy w ukladzie zasilania od zbiornika do filtra paliwa jest jeszcze jakas pompa lub zawor odcinajacy paliwo, poniewaz jesli dostarcze paliwo przed filtrem to auto pracuje natomiast jesli zepne uklad to nie daje sie uruchomic. Pomozcie prosze.

Pompa wtryskowa jest wporzadku , wtryskiwacze tez.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Moze byc dodatkowa pompa w zbiorniku i jesli bedzie padnieta to nie bedzie pracowal. Jesli dodatkowej pompki nie ma to musi byc po drodze spora nieszczelnosc lub zagiety przewod.

 

Jedne DTI maja pompy w zbiorniku inne nie, musisz zobaczyc czy omega miala. Sprawdz ile przewodów dochodzi do zbiornika paliwa, jesli 2 lub mniej to pompy nie ma, jesli wiecej niz 3 to masz pompe

 

EDIT;

 

Omega 2.2dti nie ma pompy w zbiorniku, zadnej gruszki ani nic co moze ulatwic odpowietrzanie.

 

W takim przypadku paliwo cofneło sie do zbiornika i musisz je jakos zaciagnąć do filtra (przewody musza byc pełne ropy). Nastepnie filtr zalewasz do pełna i odpalasz silnik, gdy tylko odpali wkrec go na 3tys i pompa powinna pociagnac paliwo. Jesli zgasnie to znaczy ze nie zaciagnał.

 

Ja w takim przypadku zaciagam paliwo wielka strzykawką/towotnica, jesli paliwo sie pojawi to skrecam wszystko do kupy i odkrecam odpowietrznik z filtra. W jego miejsce podaje rope z bańki i odpalam silnik. Zaraz po odpaleniu obroty 2.5-3tys przez kilkadziesiat sekund . Jesli pracuje juz normalnie to gasze, zakrecam odpowietrznik, odpalam ponownie i jade sie przejechac zeby pompa dostala obrotów. Wystarczy krótka przejazdzka po miescie (utrzymujac wyzsze obroty) i pompa sobie przeciagnie odpowiednią ilosc paliwa. Z reguly udaje sie za pierwszym razem.

 

Egzamin kolejnego dnia przy zimnym silniku, jesli odpali normalnie to udalo sie, jesli kulawo to jeszcze jest zapowietrzony, lub gdzies jest nieszczelnosc (obudowa filtra, złączki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymon 1587cm3,

Czesc Szymon

Dzisiaj znowu probowalem odpowietrzyc uklad ale wydaje mi sie ze pompa wtryskowa slabo podaje paliwo na wtryskiwacze,czyzby pompa byla zapowietrzona? Pompa powinna odpowietrzyc sie samoczynnie moim skromnym zdaniem,to dlaczego nie zaciaga paliwa ze zbiornika?

Jak myslisz co jeszcze moze byc przyczyna slabego podawania paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

To jeszcze trzeba go sprawdzic bo niemozliwe zeby sie paliwo cofało jak jest zaworek. A pompa spokojnie zaciagnie sobie paliwo, byle nie bylo powietrza z zewnatrz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Dariusz Mrozik

Mam problem ze z wskaźnikiem paliwa w xsara picasso 2.0 HDI.Miałem ponad pół zbiornika paliwa gdy zgasły wszystkie diody na wyświetlaczu.Silnik zachowuje się normalnie ale nie wiadomo ile tego paliwa w zbiorniku jest.Przełączając na komputer pokazuje średnie zużycie paliwa i zużycie w danym momencie ale nie przelicza na ile km. wystarczy. Trzeba pamiętać ile się tankowało ostatnio, kasować licznik dzienny km. jest to trochę męczące bo auto może stanąć w najmniej odpowiednim momencie.Może ktoś miał podobny problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania