Skocz do zawartości

Audi a3 1.6 problem z moca i szarpanie


Gość dzozak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z swoja A3 nie ma mocy tak jak by się nie wkręcała na obroty dochodzi do 5 i dopiero łapie i jedzie tak jak powinna(dojście do 5 tys zajmuje jej kilka sekund) a czasami jedzie normalnie od zera wiec nie wiem czym to jest spowodowane, kolega ma taką samą i jedzie normalnie od 2 tys, i tak samo nie ma różnicy czy stoji w miejscu czy sie jedzie silnik nie równo pracuje tak jak by nim lekko szarpało.Trochę lipa ostatnio w trasie przy 80 musiałem wrzucać 3 żeby co kol wiek wyprzedzić i to łapał po kilku sekundach.Macie może jakieś pomysły co może być nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdiagnozowałem jeszcze kilka innych problemów mianowicie po 1400 km bagnet od oleju jest zamoczony tylko 2 milimetry a przed był w półowie min max, z tłumika niby nic nie dymi po dodaniu gazu nie kopci pod autem zadnych wycieków nie ma. W sumie mam nalatane prawie 200 tys km a tam dalej syntetyk zalany...Następne normalnie temperatura silnika jest około 90 a czemu czasami spada do 75-80 i potem znów 90 i tak w kółko, a jak sie stanie koło samochodu to nie idzie wystać tak śmierdzi benzyna tak jak by jej za dużo dostawał mógł paść czujnik temperatury?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po podłączeniu wyszło 2 błędy pierwszy to sondy lambda a drugi to niezidentyfikowane zwarcie masy.Ale po wejściu w wykres lambda pracuje praktycznie prawidłowo czasami tylko jest leciutki odchyl.Najdziwniejsze jest to ze na liczniku pokazuje normalnie obroty i tem. silnika a na lapku podaje temperaturę silnika 25 i obroty 147, chciałem wejść w wykres czujnika temperatury do kompa ale jakiś błąd był. I co z tym zrobić dalej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskim vagiem.Znajomy mechanik mi mówił że są kody(kombinacji klawiszy) wklepywane w climatronic i takie rzeczy można jak temperatura obroty itp można z czytac na wyświetlaczu od klimy tylko nie wiem do końca jak to zrobić.Jutro założę nowa lambde a jak to nie pomoże to chyba zostaje mi czujnik temperatury,przepływomierz i przepustnica do sprawdzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania