Skocz do zawartości

Punto I


Gość Makus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcialem sie coś dowiedzieć na temat Punciaka I 1.4 Turbo ;-) . Przymierzam sie do zakupu owego samochodu...wykopałem coś na otomoto http://otomoto.pl/fiat-punto-gt-turbo-C11915860.html ciekawa cena...ale myślę tez nad zakupem czegoś w gorszym stanie i dopieszczenie go ale za to za mniejsza cenę np coś takiego http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11869660 wiem ze w tym jest wydmuchana uszczelka, ale jak by reszta była sprawna to za małe pieniądze mam fajne autko. Tak myślę uszczelka ok...ale jak ściągnę głowicę to dopiero wszystko wyjdzie na jaw.

Moje pytanie sie tyczy tego czy lepiej wydać te 8 klocków i kupić w lepszym stanie czy ponegocjowac trochę z posiadaczem białego zejść z cena do 2 klocków i przygarnąć go ? :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

Jakbyś miał już kupować to obejrzyj dokładnie tylne nadkole od spodu pod wlewem paliwa, tam często gęsto potrafi być "sito" zamiast blachy, to słaby punkt punto.

Jeżeli chodzi o silnik to negocjuj cenę auta, silnik zawsze zrobisz, choć ma sporo nalatane (200 tys.), możesz mieś jeszcze jakieś ukryte niespodziewanki w silniku, np. wypalony zawór lub inną rzecz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Będę dzwonił w sprawie tego białego i w weekend może sie wybiorę do Łodzi po niego. :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Od ponad 17 lat jeżdżę samochodami marki Fiat.

Miałem ich już kilka, różne modele, silniki, itd.

Szczerze przyznam że autka z fiatowskim silnikem 1,4 nie poleciłbym nikomu. Miałem Grande Punto z tym motorkiem i porażka. Auto było jakby przymulone a paliło tony Pb! Może winne było tu pełne wyposażenie, lecz raczej przyczyn tego faktu szukałbym w silniku. W serwisie potwierdzono mi moje przypuszczenia. Szkoda tylko że sprzedawcy o tym nie mówią. Obecnie jeżdżę PUNTO II z silniczkiem 8 zaworowym 1,2 i jest to zupełnie inna bajka. :)

Ale decyzja zawsze należy do wydającego pieniądze :)

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość pietrek_g
Miałem Grande Punto z tym motorkiem i porażka.

 

Tylko weź też pod uwagę róznicę masy Grande Punto,a Punto I. Konstrukcja silnika nie jest najnowsza, a faktycznie stosowana nawet w nowych fiatach tak jak np. silnik 1,1 który był montowany w cc sporting czy punto I można kupić nawet w tej chwili w nowiutkiej pandzie. To jest ten sam silnik żywcem przeniesiony z tamtej epoki. Poza tym dużo punciaków I jest już po blacharce i lakierce lub co gorsza po grubym dzwonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania