Skocz do zawartości

[tuning] Modyfikacja zderzaka Opel Kadett


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

No więc opis co i jak robiłem w zderzaku.

 

Zdobyłem samą skorupę wycinając ją ze zderzaka diaksą oraz nożem:

01_121.jpg

 

 

Przyszła kolej na wsadzenie siatki we wloty. Siatkę wyciąłem diaxą i tym samym narzędziem ją wykończyłem. Przymocowałem ja na klej od wewnętrznej strony.

02_123.jpg

03_134.jpg

 

Przyszła pora na dopasowanie tego do zderzaka. Z mojego starego zderzaczka wyciąłem cały środek. I zacząłem dopasowywać nakładkę:

04_119.jpg

 

 

Zostawiłem od góry kilka cm by było na co klej położyć. Kiedy już miałem podocinane wszystko położyłem siatkę do rigipsów między zderzak a nakładkę i połączyłem to klejem oraz w sumie 7 blachowkrętami w których szlifując łebki powytapiały się w plastik i duży otwór w miejscu tablicy rejestracyjnej wypełniłem włóknem.

05_111.jpg

 

 

Przyszła pora na boczki zderzaka bo były tam ogromne dziury. Żeby tyle włókna i żywicy mi nie poszło dziury poobklejałem kawałkami zderzaka i na to włókno + żywica.

06_100.jpg

07_87.jpg

08_83.jpg

Kiedy żywica wyschła dokładnie zacząłem nakładać zwykłą szpachle do samochodu.

09_68.jpg

 

 

Kiedy miałem mniej więcej wyrównaną powierzchnie szpachlą zakupiłem szpachlówkę wyrównującą i szlifowanie. Szlifowanie i szpachlowanie x10. To po 3 szpachlowaniu.

10_125.jpg

 

 

To już przy końcu gdzieś.

11_107.jpg

 

 

No i jak nie mamy już dołków i takich tam nie równości wrzucamy zderzak po wyschnięciu do auta

 

i cieszymy się nowym wyglądem auta.

12_100.jpg

13_78.jpg

14_76.jpg

Czeka mnie jeszcze lakierowanie. I teraz podsumowanie. Zderzak przerabiałem około tygodnia.

 

 

 

Koszty:

 

* klej do zderzaka + blachowkręty – około 5 zł

* siatex – miałem

* szpachla zwykła 750g – 13 zł

* szpachla wyrównująca 750 g – 14,50 zł

* włókno 4,50zł + 13 zł zestaw naprawczy z żywicą

* papier ścierny grubość 100 i 120 w sumie 4 metry – 6 zł

 

Całkowity koszt = 56zł

 

 

 

Autor: fifek

 

Źródło: http://forum.opel24.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania