Skocz do zawartości

[tuning] Podświetlenie zegarów Opel Kadett


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, moje tarcze pewnie wiecie jak wyglądały, a jak nie to przypomnę:

01_120.jpg

 

 

I zaczęło się. Wziąłem sobie pleksi (w moim przypadku czysta, przeźroczysta płyta CD):

 

Przyszła kolej na obróbkę tej pleksi. Musiałem ją przyłożyć do starej tarczy i odrysowałem dany kształt.

02_122.jpg

03_133.jpg

 

Po wycięciu kształtu tarczy powycinałem otwory na przebieg dzienny i ten ogólny.

04_118.jpg

05_110.jpg

 

Gdy już mamy ten kształt i wszystko gotowe, drukujemy na papierze Foto (ja na 240) naszą białą tarcze.

06_99.jpg

 

 

Po dokładnym wycięciu i dopasowaniu odpowiednie tarcze przykleiłem za pomocą pasków z taśmy samoprzylepnej dwustronnej.

 

Pora zabrać się za podświetlenie. Ja u siebie już miałem je na modułach z flux-ów więc pominąłem ten krok.

07_86.jpg

08_82.jpg

 

Teraz zrobiłem podświetlenie prędkościomierza z 3 modułów po 2 flux-y.

09_67.jpg

 

 

Ponieważ podejrzewam że bym sam nie powycinał cyferek i tych kratek a zauważyłem że światło jest idealnie rozproszone wrzuciłem całą tarcze sklejoną taśmą dwustronną do obudowy.

10_124.jpg

 

 

Wszystko ze sobą połączyłem i zaczęło to świecić tak:

11_106.jpg

12_99.jpg

 

Troszkę daje po oczach ale to wina aparatu a raczej komórki.

13_77.jpg

14_75.jpg

 

Acha tamto czarne na prędkościomierzu to mechanizm przebiegu który nie doświetla tej części. Zostanie to przerobione w taki sposób że będzie świecił brzeg tarczy, a środek będzie ciemniejszy. Coś takiego.

15_0.png

 

 

Kolor na jaki teraz świeci tarcza jest coś takiego ala indiglo.

 

 

 

A teraz koszta:

 

Koszt wykonania podświetlenia: ok. 10 zł

 

Tarcze – 3 zł (wydrukowanie na papierze foto + papier)

 

 

 

A tu fotki jak to wygląda w lepszej rozdzielczości. Mam nadzieje że komuś się przyda, acha to ciemniejsze zostaje bo mi nie przeszkadza a i tak nic lepszego nie wykminie.

16_55.jpg

 

 

Autor: fifek

 

Źródło: http://forum.opel24.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania