Skocz do zawartości

[elektryka] Reflektory przeciwmgielne Opel Kadett


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, potrzebne nam będzie do pracy:

 

* halogeny

* kombinerki

* lutownica

* konektory

* przewody jedno i dwużyłowe

* przekaźnik od poloneza do świateł

* włącznik

* oprawka bezpiecznika z bezpiecznikiem 20A

* czas pracy – około 4 godzin

 

 

 

Bierzemy się do roboty. Wszystko podczepiamy wg. schematu:

01_1.png

 

 

Lutujemy ze sobą + z lewego i + z prawego halogenu. Masy też możemy polutować. Potem + z halogenów przyczepiamy konektor i wtykamy w przekaźnik w pin nr 87. Ja wolałem podczepić pod jeden pin 87(na przekaźniku są 2. Ciągniemy + z akumulatora (obowiązkowo musi być bezpiecznik) i podczepiamy do pinu 30. Potem idziemy do pojazdu i montujemy nasz włącznik halogenów. Włącznik podczepiamy do oddzielnego + np. ze skrzynki bezpieczników (można też sie podpiąć do świateł w skrzynce lub też w przełączniku}. Gdy w aucie jest już włącznik lecimy do naszego przekaźnika i wpinamy to w pin 86. Łapiemy dodatkową masę do przekaźnika (pin 85). Na końcu podczepiamy pod akumulator + i łapiemy masę np. z aku lub nadwozia jak u mnie po połączeniu z przekaźnikiem tak to wyglądało:

02_121.jpg

 

 

Kiedy już wszystko podczepimy powinno zacząć świecić. A na aucie tak to wygląda – jak mała rajdówka:

03_132.jpg

04_117.jpg

 

Autor: fifek

 

Źródło: http://forum.opel24.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania