Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem po dłuższym postoju RENAULT THALIA 1.4


Gość pawlos_91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawlos_91

Witam wszystkich. Mam duży problem z Renault Thalia mianowicie: podczas postoju auta powyżej 2 godzin mam problem z odpaleniem silnika, rozrusznik bardzo dobrze kręci ale nie łapie dopiero po wciśnięciu pedału gazu załapie i jak wtedy wyłączę silnik i jeszcze raz zapalę to od razu łapie, i następnie po dluzszym postoju znowu to samo. Wymieniłem czujnik położenia wału, natomiast to nie pomogło, próbowałem przekręcić stacyjkę na zapłon poczekać chwilkę dlużej żeby pompa paliwowa pod pompowała ale to nic nie daje, auto jest na gazie było podejrzenie gromadzenia się tam gdzieś gazu ale gaz został zakręcony autem jeździłem 2 dni na benzynie ale dalej to samo, auto było u mechanika też nie znaleźli przyczyny. Jeśli ktoś wiedziałby jak może pomóc bardzo proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję, wybieram się na wakacje i chciałbym jechać sprawnym autem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
rozrusznik bardzo dobrze kręci ale nie łapie dopiero po wciśnięciu pedału gazu załapie

 

wyglada na to ze go zalewa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawlos_91
rozrusznik bardzo dobrze kręci ale nie łapie dopiero po wciśnięciu pedału gazu załapie

 

wyglada na to ze go zalewa

 

Zalewa? czyli co jak sprawdzić jak usunąć usterkę? pomożecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

przyjrzyj sie czujnikowi temperatury silnika.

 

Dobrze byloby sprawdzic czy podczas dlugiego krecenia jest mocna iskra, ewentualnie podmienic swiece na jakies inne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjrzyj sie czujnikowi temperatury silnika.

 

Dobrze byloby sprawdzic czy podczas dlugiego krecenia jest mocna iskra, ewentualnie podmienic swiece na jakies inne

 

dzisaj gdy stał samochód na temperaturze 14 stponi odpalił bez problemu a gdy jest cieplej jest duży problem z odpalenie to moze ten czujnik tempreatury, mam pytanie w ktorym miejscu znajduje się w mojej thali ten czujnik i moze jakieś wskazówki ważne jak się go wymienia, z gory dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Po pierwsze czujnik temp. Ustala dawkę paliwa tzw. Rozruchowa i teraz jeżeli on pokazuje załóżmy - 40 stopni c to wtryski będą lały paliwo jak wściekłe więc może go zalewać ale ja bym poszukał innej przyczyny mianowicie od czego i jak zaczął się ten problem nagle czy stopniowo z czasem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Po pierwsze czujnik temp. Ustala dawkę paliwa tzw. Rozruchowa i teraz jeżeli on pokazuje załóżmy - 40 stopni c to wtryski będą lały paliwo jak wściekłe więc może go zalewać ale ja bym poszukał innej przyczyny mianowicie od czego i jak zaczął się ten problem nagle czy stopniowo z czasem .

 

Problem się zaczął nagle z dnia na dzień... w sumie jak się zaczeły jeszcze te upały bo w zimie i na wiosne problemu z odpaleniem nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mechanik podpinał auto pod kompa ??

 

Pokazało jakieś błędy ??

Ja osobiście bym sprawdził czasy otwarcia wtryskiwaczy i przy okazji czujnik temp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mechanik podpinał auto pod kompa ??

 

Pokazało jakieś błędy ??

Ja osobiście bym sprawdził czasy otwarcia wtryskiwaczy i przy okazji czujnik temp

 

Sprawdzał i nie było błędów mówi że nie wie co może być przyczyną bo nic nie znaleźli może czujnik temp. głupieje i nie wykazuje to jako błąd a źle pokazuję wartości, mam pytanie jak ten czujnik wymontować i montować może mi ktoś powiedzieć w którym miejscu on jest i jak go wymienić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania