Skocz do zawartości

[tuning]Montaż ozdobnej siatki w zderzaku VOLVO S40


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc ponownie zainspirowany forum s40concepts, postanowiłem dodać swojej volvince odrobinę optycznego uroku. Ponieważ nie mam halogenów i raczej nie zapowiada się, żebym miał (konieczność aktywacji w kompie), pomyślałem, że pomysł montażu mesha, czyli gęstej, aluminiowej siateczki w otworach wlotu powietrza oraz zaślepkach na halogeny będzie dobrym pomysłem. No to do dzieła.

 

Po pierwsze, to zdobyć siatkę / mesh. Ja kupiłem na eBay.co.uk za 8 funtów, ale pewnie można to też kupić w sklepach albo na Allegro, chociaż nie szukałem. Po otrzymaniu paczki siatka prezentowała się tak:

s40siatka%20().jpg

 

Jest ona bardzo elastyczna i wbrew pozorom daje się ciąć zwykłymi nożyczkami oraz świetnie modelować. Do tego typu zastosowań nadaje się idealnie.

 

Tak czy siak, najpierw zdejmujemy zderzak, a następnie odkręcamy zaślepki halogenów. Wycinamy kawałek siatki z zapasem odpowiednim do tego, żeby ją dookoła tej zaślepki owinąć.

s40siatka%20(2).jpg

s40siatka%20(3).jpg

s40siatka%20(4).jpg%20

 

Siatkę należy dobrze wmodelować we wszystkie zagłębienia i nierówności, żeby stawiała jak najmniej oporu podczas przykręcania zaślepki z powrotem do zderzaka.

 

Kolejny element, to małe otworki – wloty powietrza obok halogenów. Tutaj nie wymyśliłem na razie nic lepszego niż wmodelowanie dokoła nich po kawałku siatki i obklejenie mocną taśmą przemysłową. Inna sprawa, że trochę mi się spieszyło i nie miałem czasu kombinować na lepszymi patentami ;)

s40siatka%20(5).jpg

s40siatka%20(6).jpg

 

 

Ostatni element, to środkowy wlot powietrza. Trzyma się on na prostych zatrzaskach oraz dwóch plastikowych ‘rozpórkach’, które ktoś chyba celowo zaprojektował tak, żeby nie dało się ich zdemontować bez nawiercania plastiku (!) – foto:

s40siatka%20(7).jpg

 

Przez tę dziurkę dopiero włożyłem cienki śrubokręt i wysunąłem do góry bolec rozpórki (do którego nie było szans dobrać się od góry!), dzięki czemu mogłem ją ostatecznie wyjąć. Cholernie upierdliwa sprawa!

 

Wracając do meritum – ja postanowiłem zamontować siatkę na tym plastikowym wlocie i odpowiednio go weń wmodelować, niestety okazało się, że opór stawiany przez siatkę zatrzaskom uniemożliwiał ponowne założenie całego elementu na miejsce (niestety brak foto, bo bateria w aparacie się wyczerpała :). Ostatecznie wcisnąłem to na siłę i poprawiłem taśmą, ale wkrótce planuję zrobić poprawkę poprzez zupełne wymontowanie tego plastikowego wlotu i założenie samej siatki na otwór, mocując ją na taśmę, podobnie jak przy tych małych wlotach koło halogenów (chyba, że w międzyczasie wymyślę lepszy patent na mocowanie).

 

Summa summarum, roboty przy tym nie za wiele, a efekt końcowy całkiem ciekawy :)

8).jpg' alt='default_cool.gif' alt='8)'>.jpg'>

 

 

 

 

 

Autor: evad

Źródło: http://blog.adl.pl/

Forum V40.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania