Skocz do zawartości

Brak przeglądu


Gość superkwasek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość superkwasek

Cześć, chciałbym się zapytać jak to jest w obecnej chwili jeśli przy kontroli wyjdzie brak przeglądu.

Bo czytałem wiele źródeł i wszędzie mówią co innego. Jedni, że 50zł mandatu, inni, że 0 pk i 0zł mandatu, tylko dają kwitek 7 dni na zrobienie przeglądu inni jeszcze, że mandat i laweta, a więc jak to w końcu jest? Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Napewno jest mandat, w jakiej wysokosci to juz nie wiem.

Słyszałem kiedys ze przez miesiac czasu po upływie terminu przegladu daja tylko upomnienie, pózniej zabieraja dowód i pokwitowanie dostajesz bo auto nie jest dopuszczone do ruchu drogowego. Co nie zmienia faktu ze w przypadku braku przegladu trzeba go jak najszybciej zrobic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat to nie koniecznie, zapewne wiele zależy od Pana funkcjonariusza, ale na 100% Ci ten dowód zabiorą i jak wiadomo żeby ten dowód odebrać trzeba będzie odstać pół dnia w wydziale komunikacji w którym samochód jest zarejestrowany mając świstek od diagnosty że samochód jest dopuszczony do ruchu.

 

Powiem szczerze, jak wiesz, że nie masz przeglądu bo jakoś Ci nie po drodze na stacje diagnostyczną czy jest jakiś inny powód to po prostu jeździj bez dowodu ale WAŻNE żebyś miał ważne świstek OC. W przypadku jak Cię zatrzymają panowie policjanci wtedy mówisz że zapomniałeś i wtedy dostajesz 50 zł mandatu bez punktów karnych i jedziesz dalej...

 

Ja to praktykuję bo wole dostać te 50 zł mandatu niżeli potem tracić czas w tym wydziale...

 

Pozdrawiam

Daniel 'nycer'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj, kończy się na zabraniu dowodu. Odbierasz jak zrobisz przegląd. Jak się gliniarz uprze to i mogą zabrać na parking policyjny a tam ładny rachunek wystawią. Mogą też wystawić 7-dniowy kwit uprawniający do dojazdu auta do stacji diagnostycznej. Ja osobiście nie spotkałem się z mandatem ale słyszałem, że co niektórzy dostali 50 do 100zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania