Skocz do zawartości

Silnik 1.4 benzyna Golf 4


Gość ryszard4352

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ryszard4352

Wymieniłem sondę lambda tą drugą od katalizatora i po roku była już nie sprawna . następna sonda była dwa lata i komputer mówi że brak obwodu w układzie grzania . Pytanie : Czy sondy tak często się psują . Sądy są Bosza ale chyba uniwersalne . dlaczego tak jest ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer mówi że brak obwodu w układzie grzania

sprawdź przewody od ECU do sony jak dobre to sonda na nic.

 

Sądy są Bosza ale chyba uniwersalne

tego nie czaję

 

Czy sondy tak często się psują

zamienniki potrafią po roku walnąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryszard4352
komputer mówi że brak obwodu w układzie grzania

sprawdź przewody od ECU do sony jak dobre to sonda na nic.

 

Sądy są Bosza ale chyba uniwersalne

tego nie czaję

 

Czy sondy tak często się psują

zamienniki potrafią po roku walnąć

Byłem a serwisie Wolksawgena i podali Nr jakie ma sonda oryginalna i powiedział że tylko u nich kupię taką sondę każda sonda kupiona gdzie indziej będzie nie taka ?

A czy sonda kupiona w autocars mówiłem że chcę oryginalną powiedział że taką mi daje to jest inna można zgłupieć z tymi sondami . Tylko wolkswagen ma oryginalne sondy . Wszystko dobrze tylko w firmowym sklepie serwisu Wolkswagena sonda kosztuje 700 zł a w autocars 400 o co tu chodzi . ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko może paść nawet nowe ale uważam że sondy boscha nie są złe, spotkałem też zamienniki "no name" to jest porażka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam. temat sondy lambda jest u mnie bardzo aktualny ponieważ tak w moim golfiku 1.6 16V jak i w polo brata 1.4 16V mamy problem z zapalająca sie kontrolka check. w serwisie VW stwierdzono ze to sonda lambda, koszt wymiany 700zł. na sondzie nabite znaczki VW ale producent japoński bodajże NTK, dla porównania ta sama sonda na allegro z identycznym nr seryjnym tego samego producenta tyle ze bez nabitego znaczka vw kosztuje 400zł... check jak się zapalał tak się zapala a 300zł przeminęło z wiatrem..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy problem z zapalająca sie kontrolka check

Podłączyć pod VCDS lub VAG zrobić diagnozę nie tylko sprawdzić błędy, zresztą temat sondy w poradnikach był niejednokrotnie opisywany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. podpiąłem pod VAG-a najpierw wyskoczył błąd sondy lambda, zgodnie z porada znajomego mechanika wykręciłem sondę, sprawdziłem przewody, wtyczki, przeczyściłem itd... Po zamontowaniu i skasowaniu błędów 2 dni spokoju.. i znów check lecz tym razem błąd 16804 czyli katalizator.. I tak skasuję dzień jest ok i znów sie pojawi, cały czas ten sam błąd. Mechanik gdzie zakładano mi instalacje gazową powiedział żeby się nie przejmować bo taki błąd często występuje przy samochodach z gazem, lecz mnie to drażni i bez problemu zainwestuje w ten katalizator tylko się zastanawiam czy to pomoże? bo jeśli on jest dobry a błąd wyskakuje przez to że samochód jeździ na gazie to bez sensu wykładać 4 stówy... Ktoś ma może jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?????? PS. jeden z fachowców stwierdził w prost żeby katalizator usunąć, lecz gdy mu powiedziałem że przecież check i tak by się świecił bo druga sonda będzie wyłapywać nie oczyszczone spaliny to nie miał już pomysłu.. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to poza występowaniem błędu nic niepokojącego się nie dzieje, wydaje mi się ze jest trochę mało dynamiczny, co mogło by być spowodowane zapchanym katalizatorem, ale zdaję sobie sprawę z tego że 11 letnie 1.6 pociskiem nie będzie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania