Skocz do zawartości

Ile benzyny silnik pobiera przy zapalaniu


Gość superkwasek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość superkwasek

Cześć, posiadam Tigrę z 96r. silnik 1.4.

Zastanawia mnie ile mniej więcej silnik pobiera benzyny przy odpalaniu?

I jeśli mam instalację gazową zwykłą to kiedy od zapalenia powinienem przełączyć na gaz?

Słyszałem wiele opinii, jedni mówią, że mniej więcej 5 min od zapalenia, inni, że po przejechaniu 3km, więc już nie wiem. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeśli mam instalację gazową zwykłą to kiedy od zapalenia powinienem przełączyć na gaz?

Od razu kiedy będzie to możliwe

 

Zastanawia mnie ile mniej więcej silnik pobiera benzyny przy odpalaniu?

W mililitrach Ci nikt nie poda, ale niewiele, a jeżeli musisz zbyt często tankować benę względem lpg, to przesadzasz z dbaniem o parownik (czyt. z jazdą na benzynie przed przełączeniem na lpg)

 

Poza tym fakt przełączania na gaz po jakimś czasie to jest kwestia tylko i wyłącznie oszczędzenia parownika (przy I i II generacji), z silnikiem Ci się nic nie dzieje, jak nawet odpalasz z lpg.

 

W sekwencji w sumie tak samo, tylko tu dochodzi jeszcze kwestia oszczędzenia wtryskiwaczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superkwasek

Ok dzięki za pomoc, czyli żyłem w błędzie bojąc się o stan silnika.

 

Czyli jeśli od razu przy zapaleniu przełączę na gaz wielkich szkód nie będzie, tylko parownik się szybciej zużywa? Czy można ocenić "na oko" stan parownika? Jakie objawy mogą wystąpić po spaleniu się parownika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie objawy mogą wystąpić po spaleniu się parownika?

Parownik się nie spali lecz membrany mogą popękać lub nadmiernie się odkształcić i nie będzie czułości w regulacji lub wcale nie wyregulujemy go i będzie kicha w ustawieniu dawki gazu.

Nie namawiam do jazdy na samym gazie ale moja żona CC jeździ I generacją od 10 lat i dwa razy był regenerowany reduktor i chodzi jak lala jedynie co to wywaliłem gaźnik Aisana i wsadziłem Webera. A w zbiorniku to może trawa rośnie ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania