Skocz do zawartości

PROBLEM Z DUŻYM SPALANIEM OPEL ZAFIRA 2.0DTI


Gość cita35

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon 1587cm3
rozebrałem kawałek kolektora ssącego i jest tam dużo nalotu jakiejś mazi a patrząc w głąb kolektora jest tam tak samu

 

Dobrze by bylo to wyczyscic jak jest duzo tego syfu.

 

nie wiem zabardzo czy jak poodkręcam przewody paliwowe to czy nie będe miał problem póżniej z odpaleniem

 

Nie zapowietrzy sie jesli o to pytasz. Po poskladaniu wszystkiego do kupy troche dluzej bedzie krecil (pompa musi napelnic rurki) i jak odpali to przez chwile moze nierówno pracowac dopóki nie wyprze powietrza z rurek. Mozna mu pomoc luzujac nakretki przy wtryskach (silnik kreci, luzujesz nakretke pojawia sie paliwo i zakrecasz)

 

niewie zabardzo jak wyciągnąć zawór EGR bo jak odkręciłem śruby to ani drgnie

 

EGR podcisnieniowy czy elektryczny? Jaki to typ silnika wogole? Y20DTH? X20DTH?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik EGR mam elektryczny a jaki typ silnika to nie wiem wiem tylko ze 2.0DTI 101 km .A gdzie się znajduje ten czujnik co daje sygnał do ECU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze i napisze

 

[ Dodano: 2012-06-13, 20:42 ]

sprawdziłem i daje sygnał

 

[ Dodano: 2012-07-26, 20:32 ]

powymieniałem filtry i wyczyściłem kolektor ssący i odrazu jest poprawa spalanie spadło do 5.2 w trasie , 6.3 w mieście . DZIĘKI ZA POMOC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam jestem tu nowy i mam ten sam problem z wysokim spalaniem, odcinek 12 km a chwilowe spalanie mi pokazuje 11-12 litrów :cry: lekka noga itd. dopiero jak wrzucę 5-ty bieg to spada do 5-6L przy 60 km/h ale aż tak nie jeżdżę bo to duszenie silnika i znowu czyszczenie dolotu po roku dwóch... podejrzewam termostat bo nawet nie drgnie jak do jadę do celu, ostatnio tankowałem i za 50 zł zrobiłem 90 km (miasto, bez korków - czasami przestoje na czerwonym)

 

i pytanie teraz czy oprócz termostatu może być coś jeszcze ? jeśli tak to co takiego ?

słyszałem od znajomego ze podobno w oplach tak jest ze wskazówkami od temperatury silnika ze trzeba przejechać spory kawał drogi żeby była na 90 st. na razie co udało mi się osiągnąć to 80 st.na odcinku 25 km

 

dolot mam przeczyszczony.

 

[ Dodano: 2015-01-20, 14:54 ]

Dziś sprawdziłem co mi wyświetla i pokazuje:

 

- średnie spalanie 9,7L

- zużyte paliwo 10L

- przejechany dystans 84,6 km

 

czy to normalne ? czy może komputer coś źle pokazuje ?

 

ale z drugiej strony zrobię 100 km za 50 zł szok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania