Skocz do zawartości

PROBLEM Z DUŻYM SPALANIEM OPEL ZAFIRA 2.0DTI


Gość cita35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno kupiłem opla zafire 2002 2.0dti rok i zauważyłem ze średnie spalanie wynosi 8.3l . Na początku jak ją kupiłem była bardzo zamulona wogule nie chodziła turbina okazało się że był wężyk odłączony od jakiegoś grzybka na kolektorze ssącym podłączyłem go i moc wróciła ale zauważyłem że moc jest dopiero od 2000 obr. ale nadal średnie spalanie nie spada poniżej 8.3l prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

ja też mam "lekka" noge ;) a jak sie postaram to moja Vika spali z 13 gazu ;)

 

A tak na serio.... sprawdź czy któreś koło nie hamuje (być może gdzieś ręczny trzyma lub tłoczek nie odbija i będzie miała ciężej)

 

skasuj średnie spalanie. niech liczy od zera.

 

to tez warto sprawdzić ;)

 

A na jakich odcinkach liczy ci to średnie spalanie ??? Ile max kilometrów pokonujesz dziennie ??? Miasto, trasa, mieszane ??? Może kręcisz się tylko koło "komina" ???:roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasowałem i liczy tak samo a odcinki na których jezdże to około 80km w jedną strone i średnio spala 8.3 hamulce sprawdzone żadne nie hamuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wina też w złej jakości paliwie, wymień filtr paliwa i powietrza oraz jak masz gdzie sprawdź ciśnienie w garach. ;-) No i oczywiście sprawdź czujnik temp. płynu na pinach czujnika (przy temp. roboczej) i jeżeli będzie dobrze zrób ten pomiar na pinach ECU silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

A jak wygląda właśnie temp silnika ??? Zegary ile pokazują po przejechaniu np 10 kilosów w temp takiej jak teraz czyli +15/20 st ??? Może wina leży w termostacie ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry będe dopiro wymieniał za 2 tyg. paliwo tankuje na orlenie ,czujnik temperatury i termostat działają prawidłowo temperature na wskazniku pokazuje około 90 stopni nagrzewa sie po około 3-5km więc myśle ze wszystko tu jest ok .Czy może to być wina czujnika spalania stukowego z i jeszcze jedno wczoraj rozebrałem kawałek kolektora ssącego i jest tam dużo nalotu jakiejś mazi a patrząc w głąb kolektora jest tam tak samu nalot i nie wiem zabardzo czy jak poodkręcam przewody paliwowe to czy nie będe miał problem póżniej z odpaleniem i niewie zabardzo jak wyciągnąć zawór EGR bo jak odkręciłem śruby to ani drgnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury i termostat działają prawidłowo temperature na wskazniku pokazuje około 90 stopni

nie o ten czujnik chodziło mi, tylko ten co do ECU daje sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania