Skocz do zawartości

Rover 420 - drobne problemy z elektroniką


Gość haxigi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość haxigi

Witam. Otóż stałem się póki co szczęśliwym posiadaczem rovera 420. Zauważyłem jednak, że jak otwieram/zamykam drzwi pilotem to centralny działa na wszystkich drzwiach oprócz kierowcy, wtedy ten muszę normalnie kluczem otworzyć. Próbując odpalić auto uruchamia się alarm i muszę go pilotem wyłączyć. Gdy otwieram drzwi kluczem, centralny działa na wszystkie drzwi bez problemu i alarm nie wyje. Ktoś wie co to może być ?

 

 

Druga sprawa, nie działa mi to pikanie, że mam włączone światła gdy nie ma kluczyka w stacyjce, a są otwarte drzwi u kierowcy. Tak samo nie działa lampka po otwarciu drzwi kierowcy, a normalnie działa ok, tak samo od drzwi pasażera wszystko jest ok. Wykręciłem krańcówkę z kierowcy i przemieniłem z tą od pasażera. Po stronie kierowcy nadal był ten problem, a u pasażera wszystko działało, czyli wina nie jest w krańcówce.

 

Dodatkowo tylna wycieraczka nie działa, przednie są włączone, a tylna nawet gdy myję szybę spryskiwaczem się nie włącza. Czy to może być wina MFU (wycieraczka + czujnik otwartych drzwi + centralny) ? Wykonywałem test diagnostyczny MFU dzisiaj i w ostatniej fazie, przednie wycieraczki się uruchomiły, a tylna nie, po czym włączył się też alarm i musiałem go pilotem wyłączać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux
Ktoś wie co to może być ?

Najlepiej podmienić MFU czyli Multifunction Unit i zobaczyć czy będzie śmigało lub zerknąć czy nie zgnił jakiś przewód przy module.

Myślę że bezpieczniki sprawdziłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania