Skocz do zawartości

Punto 2 JTD 2002r. jak wyłączyć lub ominąć immobilizer?


Gość bzykol201

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Kupiłem 3 dni temu fiata punto II 2002r. 3d JTD z jednym oryginalnym kluczykiem.

 

Próbowałem dorobić 2gi ale nikt z lokalnych elektroników robiących klucze nie ma sprzętu żeby dorobić kod immobilizera do klucza. Odesłano mnie do serwisu fiata.

W serwisie fiata powiedzono mi, że muszę podać nr nadwozia i na jego podstawie dorobią mi klucz i jakąś kartę której nie mam - koszt min 800złotych.

 

Teraz moje pytanie: Idzie jakoś szybko i łatwo odłączyć immobilizer?

 

2gie pyt: kolega sugerował żeby rozebrać ten oryginalny klucz a "kostkę" z kodem immobilizera przykleić do plastiku zabudowy stacyjki. Wtedy mógłbym każdym dorobionym kluczem odpalić auto, a czujnik immobilizera za każdym razem odczytałby prawidłowo kod "oryginalnego" klucza. Robił tak ktoś może? Potraficie odpowiedzieć czy to działa? Lub zasugerować inne proste tańsze rozwiązanie tego problemu?

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam forumowiczów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kostkę" z kodem immobilizera przykleić do plastiku zabudowy stacyjki. Wtedy mógłbym każdym dorobionym kluczem odpalić auto, a czujnik immobilizera za każdym razem odczytałby prawidłowo kod "oryginalnego" klucza. Robił tak ktoś może? Potraficie odpowiedzieć czy to działa?

Zadziała myślę że prościej nic nie wymyślisz. Tylko problem będzie jak ta kostka się odklei i zgubi wtedy będziesz płakał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobilem kiedys mianowicie przykleilem go kolo piersienia na kropelke z jednej strony a z drugiej taka tasma trzymalo 2 lata asz sprzedalem auto bez problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokładnie wytłumaczyć w którym miejscu to przykleiłeś? Gdybym zastosował jakiś gęsty elastyczny klej lub słynny poxipol to może potrzyma. Planuje auto mieć max 2 lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokładnie wytłumaczyć w którym miejscu to przykleiłeś?

Miejsce znajdź sam przykładając i sprawdzając czy odpala auto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania