Skocz do zawartości

Odma czyszczenie oraz problem z obrotami


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Na początku napiszę że jestem uzytkownikiem Fusiona 1.4 TDCI i mam takowy problem z obrotami a mianowicie chodzi o to że w momencie gdy obroty dochodzą do 2000 to nagle na ok 1,5 sekundy wchodzi na 2500 i z powrotem wraca na 2000 obr a tempo jazdy jest w tym czasie jednostajne bez przyspieszenia i takie moje pytanie co to może być czy ktoś by mi mógł cos doradzić.(podkreślam że już wykozystałem chyba wszystkie istniejące sposoby zlikwidowania tego problemu ,wymienony przepływomierz, wyczyszczony kolektor ssący,powymieniane uszczelki pod wtryskiwaczami,wszystkie gumy doprowadzające powietrze,i dalej muli i dużo żre paliwa ok 8 -9 l)Z góry dziękuje za pomoc

i druga prośba odnośnie odmy w fusionie a mianowicie gdzie to ustrojstwo się znajduje i jak to wyczyścić ponieważ już szukałem wszędzie na ten temat jakiś informacji lecz tylko znajdowałem do innych modeli a do fuzji za grosz.za jakieś porady w tych tematach byłbym gorąco wdzięczny.(najlepiej wersja obrazkowa ponieważ jestem laikiem i duzo łatwiej byłoby mi się z tym zaznajomic)

Pozdrawiam wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
najlepiej wersja obrazkowa ponieważ jestem laikiem

 

Wstaw zdjecie silnika bez pokrywy to Ci zaznaczymy gdzie jest odma.

 

do 2000 to nagle na ok 1,5 sekundy wchodzi na 2500 i z powrotem wraca na 2000

 

Najlepiej pod komputer, wlaczyc podglad parametrów, wkrecic na te 2tys obr i odserwowac co swiruje. Moze cos z potencjometrem przy pedale przyspieszenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Był już podpięty pod komputer ale niczego tam nie znalazł,a te obroty mi się tak robią (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) ale tylko w deszczowe dni ,w pogodne wszystko jest w normie ale jak zacznie padać lub jest po deszczu to już obroty zaczynają wariować.

Jeszcze muszę zobaczyć jak filter powietrza się wymieni bo jeszcze nie wymieniłem chciałem poczekać do czasu wymiany oleju ponieważ zawsze robię wymianę wszystkiego w jendym czasie .

A co do fotki to nie wiem jak się wstawia do postu...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania