Skocz do zawartości

Cieknący zbiornik paliwa


Gość mp57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na tym, że po zatankowaniu do pełna usłyszałem pod autem lejące się paliwo i zobaczyłem pod spodem kałużę ropy. Obejżałem pod tylnym siedzeniem korek, gdzie jest montowany czujnik poziomu i tam jest sucho, a zbiornik oblany jest paliwem, patrząc od tyłu aut, z lewej i prawel strony. Czy może ktoś spotkał się z podobną sprawą i jak zdemontować czyli opuścić zbiornik, aby zajżeć od góry. Patrzyłem na to leżąc pod autem ale z tej pozycji widok jest niewystarczający, a poza tym może podpowiedż, gdzie i jakie są mocowania do rozwiązania tego problemu. Po wykapaniu jakiejś ilości paliwa wyciek ustąpił. Miłych Swąt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Bez podnosnika czy kanalu nie ma sie co brac za to.

 

Mocowanie bedzie w postaci kilku srub lub metalowych taśm podtrzymujacych zbiornik.

 

Moze byc dziura w zbiorniku, moze byc dziura w wezu, moze luzna ktoras opaska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zatankowałem auto do pełna, aż wylało się paliwo korkiem. Ze zbiornika nic tym razem nie wyciekło, choć było z niego słychać charakterystyczny syk powietrza, wydobywający się spod podwozia. Kiedy uchylałem klapkę wlewu, paliwo wypływało na zewnątrz. Pojechałem kilka metrów i po wyjściu z auta nadal było słychać syk powietrza. Ponownie uchyliłem klapkę wlewu i wówczas zassało paliwo do zbiornika i syczenie ustało. Więcej nie dolewałem choć na wskażniku poziomu paliwa nie zmieniło się nic w stosunku do wskazania przed tankowaniem. Myślę, że zatkane jest odpowietrzenie prowadzone do wlewu, ale jakim cudem to się stało, jak to sprawdzić, jak usunąć i dlaczego wskazanie poziomu się nie zmieniło - nie wiem. Może ktoś podpowie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania